האם פרויקט שבילי האופניים בהוד השרון עלה על שרטון?

פורסם: 5 בינו׳ 2013, 12:09 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 בינו׳ 2013, 12:09 ]

העבודות לסלילת שבילי האופניים בהוד השרון רחוקות מסיום ובינתיים התושבים סובלים מהפגיעה בנתיבי התחבורה ובעלי העסקים בכיכר מירידה ברווחים. חושבים ירוק?

לי דניאל | 3/1/2013 14:01
תגיות: שבילי אופניים, הוד השרון,
פרויקט שבילי האופניים בהוד השרון נשמע על פניו כחזון מבטיח ומפתה. מה טוב יותר מרכיבה נינוחה ובטוחה ברחבי העיר? אבל במציאות הדברים נראים קצת אחרת. 
שביל אופניים בת
שביל אופניים בת"א. במגדיאל מתחילים לאבד סבלנות צילום: נאור רהב

מאז החלה סלילת השבילים, לפני למעלה מחצי שנה, הפכה שכונת מגדיאל לבעייתית ביותר בכל הנוגע לנתיבי התחבורה שבה ותושבים רבים מתלוננים כי ביצוע הרעיון נעשה בצורה רשלנית ולא בטיחותית.

סלילת שבילי האופניים מסביב לכיכר מגדיאל וברחובות הסמוכים, נעשתה באמצעות "דריסת" חלק מנתיבי התחבורה ובחלק מהמקומות גם מהמדרכות מה שמאלץ לא פעם את הולכי הרגל ללכת על הכביש עצמו בהיעדר מדרכה או שוליים, בצורה שמסכנת את בטחונם.

לאחרונה נראה כי תושבי מגדיאל מתחילים לאבד את סבלנותם ומי שמשמיע את קולם הוא חבר מועצת העיר מטעם סיעת קצ"ב, אמיר כוכבי שעל פי דבריו התריע מראש על הבעייתיות שבתכנון שבילי האופניים. כעת, הוא אומר, התושבים משלמים את המחיר של שנת הבחירות:

"כבר בשלב התכנון ניסיתי להסביר לראש העירייה שחזון ירוק הוא לא כיסוי לכל עוול תכנוני, הבהרתי לו שוב ושוב שסלילת שבילי האופניים בתוך נתיבי התחבורה המרכזיים והצרים גם ככה תהווה בכייה לדורות", אומר כוכבי. "ראש העירייה סירב להקשיב והסלילה של פרוייקט הבחירות העצום הזה החלה".
"כיכר מגדיאל נראית כמו בזאר תורכי"

לדברי כוכבי, בעיריית הוד השרון הבטיחו שתוך חודשיים יגמרו העבודות. "אנחנו כבר עברנו מזמן את השישה חודשים ואין סיום באופק. כיכר מגדיאל נראית כמו בזאר תורכי, התנועה פקוקה, החניות בוטלו ונפח המסחר של בעלי העסקים ירד בשישים אחוזים.

"ראש העירייה חי אדיב יצא למלחמה בבעלי העסקים הקטנים בעיר וזאת מתוך מחשבה שתמונת קמפיין של ילד על אופניים תתקן את כל הנזקים. הגיע הזמן שהקמפיינרים של חי יסבירו לו את המשמעות האמיתי של המילים בהן הוא משתמש. קיימות, קהילה וירוק, הן לא רק סיסמאות בחירות. צריך גם להבין בהן ואין מסביבו אף אחד שיודע מה זה אומר".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "לצערנו גורמים פוליטיים החלו במערכת בחירות שמבוססת על השמצות וזאת על חשבון העיר ותושביה. מדובר בטענה בלתי מבוססת ונגועה באינטרסים פוליטיים, שמצביעה על חוסר בקיאות בסיסית בהבנה עירונית ומטרתה היחידה היא לזכות בעוד כותרת ולהניח מקל בגלגלי תנופת הפיתוח העירוני ושיפור התשתיות בהוד השרון.

"מול התפיסה המיושנת שהוכחה כחסרת יעילות של עיר ידידותית למכוניות, מיישם ראש העיר, חי אדיב, חזון של עיר איכותית ומתקדמת, הנגישה לתושבים ובטוחה לילדים, הורים, צעירים ואזרחים ותיקים. תושבי הוד השרון יודעים להעריך את היקף העשייה ולמרות חוסר הנוחות הזמנית ממשיכים להביע בכל הזדמנות סבלנות ותמיכה במאמץ לשיפור איכות החיים בהוד השרון".


כתבות קשורות:
Comments