הטכנולוגיה שמגלגלת את פרויקט "תל-אופן": RFID ועמדות שירות עצמי

נשלח 3 במאי 2011, 2:01 על ידי Sustainability Org

חברת קונסיסט, האמונה על הצד הטכנולוגי של מיזם השכרת האופניים של הרשות לפיתוח תל-אביב-יפו, שילבה מנעולים המבוססים על תקשורת RFID, ועמדות השכרה אוטומטיות בתחנות העגינה ברחבי העיר

אור הירשאוגה, 2/5/2011
 
ביום חמישי האחרון החל חודש ההרצה של המיזם "תל-אופן", מיזם השכרת האופניים של הרשות לפיתוח תל-אביב-יפו המבוצע על ידי חברת FSM, עם הפעלתן של יותר מעשרים תחנות השכרה ברחבי העיר. בימים הקרובים ייפתחו תחנות נוספות. על הצד הטכנולוגי של המיזם אמונה חברת המחשוב קונסיסט מערכות שזכתה באוקטובר 2010 במכרז להקמתה של המערכת ולתפעולה במשך 9 שנים. מתמודדות נוספות במכרז כללו את טלדור, One1 ובינת. לפי מתווה התוכנית הקיים צפויות להפרס בתל-אביב 150 תחנות עגינה עם 1,500 זוגות אופניים ופי שניים מקומות עגינה. בתקופת ההרצה תהיה ההרשמה פתוחה למנוי שנתי, שעלותו 240 שקלים לתושב עיר ו-280 שקל למנוי רגיל.
 

המערכות הממוחשבות של הפרוייקט כוללות מנעול מכני בתקשורת RFID לכל מכשיר אפניים, ועמדות שירות עצמי להרשמה. קונסיסט היתה אמונה גם על פיתוח היישום לעמדות השירות העצמי. אחרי רכישה ראשונית של מנוי בעזרת כרטיס אשראי, המנוי יקבל לביתו כרטיס מנוי, שיאפשר לו לשכור אופניים שוב. פרטי כרטיס האשראי נשמרים כערבון למקרה שזוג האופניים לא יוחזר, או יוחזר כשהוא במצב לא תקין. פרט לעמדות השירות העצמי ולמנעולים כוללת המערכת הממוחשבת מערכת ניהול קשרי לקוחות של MyBusiness, מערכת ניהול משאבים ארגוניים SAP Business One, מערכת שליטה ובקרה של מוטורולה, פתרון להפעלת מרכז תמיכה של חברת SysAid ותווכה של מג'יק.

חברת קונסיסט, הפעילה באמריקה הלאטינית, בארה"ב בגרמניה, ספרד וישראל, מעסיקה כ-1,200 עובדים. החברה שנוסדה על ידי היזם נטליו פרידמן פעלה בראשית דרכה בשווקים הדרום-אמריקאיים בלבד. החברה העולמית מוכרת בזכות מערכת ניהול המשאבים הארגוניים הבנקאית ConsistGEM ומערכות מחשוב לארגונים מורכבים.

פעילותה הישראלית של קונסיסט הוקמה לפני כ-26 שנים. לצד קונסיסט ישראל המעסיקה כ-80 עובדים בניהולו של אריה יפה, מעסיקה חברת קונסיסט מערכות וחברת קונסיסט טכנולוגיות, שבראשן עומד בשנתיים האחרונות עמית בוהנסקי, כ-170 עובדים. פרט לעובדי מיקור חוץ מחזיקה קונסיסט מערכות במחלקת בינה עסקית, מחלקת פיתוח בניהולו של גיא סרוק ומחלקת הפצת מוצרים. קונסיסט טכנולוגיות, המנוהלת על ידי אופיר גרינר אחראית על פיתוח מוצר ניהול ההדפסות PrintBOS המופץ על ידי נס טכנולוגיות אותו רכשה קונסיסט מחברת Boss הישראלית. במהלך השנה האחרונה מנסה קונסיסט להגדיל את היקף הפרוייקטים בהם היא עוסקת. 

מפליקר, zivpu
 

Comments