משרד התחבורה: "השמדנו עשרות אופניים חשמליים וקורקינטים בלתי חוקיים"

פורסם: 19 בדצמ׳ 2015, 1:52 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 19 בדצמ׳ 2015, 1:53 ]
חלק מכלי הרכב שהמשרד השמיד, שודרגו באופן בלתי חוקי על ידי מעבדות העוסקות בתיקון ושדרוג של אופניים. גורמים בתחום הבטיחות בדרכים מעריכים שהשנה החולפת צפויה להיחשב לשנת שיא של פגיעות בהולכי רגל על ידי רוכבי אופניים חשמליים
תומר הדר 03.12.15, 18:15 
משרד התחבורה הודיע היום על השמדתם של עשרות אופניים וקורקינטים בלתי חוקיים שהוחרמו מעסקים באזור תל אביב במסגרת מבצע שערכו מפקחי אגף הרכב. יצוין שעל פי הערכות, בכבישי ישראל נוסעים עשרות אלפי קטנועים ואופניים חשמליים בלתי חוקיים, המסוגלים להאיץ למהירויות אליהן מגיעים קטנועים. לפי הודעת משרד התחבורה, חלק מכלי הרכב שהמשרד השמיד, שודרגו באופן בלתי חוקי על ידי מעבדות העוסקות בתיקון ושדרוג של אופניים.

בקרוב, לדברי אבנר פלור, מנכ"ל תנועה בכיר במשרד התחבורה, ייערך מבצע ארצי רחב היקף כנגד בתי עסק המשווקים אופניים חשמליים שאינם עומדים בתקן הישראלי. כיום-לפי החוק בישראל, ניתן לרכב על אופניים חשמליים בעלי הספק מרבי של 250 וואט המוגבלים לנסיעה במהירות מרבית של עד 25 קמ"ש. יצוין שלמרות מאמצי משרד התחבורה בתחום אכיפת שיפורי האופניים הבעיה העיקרית היתה ונותרה רוכבים הרוכבים בניגוד לחוק על מדרכות. גורמים שעוסקים בתחום הבטיחות בדרכים ציינו היום בפני "כלכליסט" כי שנת 2015 צפויה להיחשב לשנת שיא של פגיעות בהולכי רגל על ידי רוכבי אופניים חשמליים בין אם מדובר באופניים "חוקיים" ובין אם מדובר באופניים "משופרים". 

השמדת אופניים חשמליים לא חוקיים
השמדת אופניים חשמליים לא חוקיים צילום: אייל פישר

Comments