אופניים חכמים שילמדו ילדים לרכוב בתוך יום

נשלח 14 ביוני 2014, 12:07 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 14 ביוני 2014, 12:07 ]
מאת איתן בייגל, 11/6/2014

רכיבה ללא גלגלי עזר היא חלומו של כל ילד שמתחיל לרכוב על אופניים, אבל גם הפחד של כל הורה שצריך לעשות את הצעד הזה של לעזוב את הילד שלו בפעם הראשונה ללא יד תומכת .

אז מסתבר שיש פתרון. חברת "ג'יירובייק" (Jyrobike) הפילדלפית פיתחה אופניים גירוסקופיים מדהימים בעלי שני גלגלים שלא ניתן ליפול מהם, גם אם נשענים מצד לצד, מה שאומר, על פי הבטחת החברה, שילדים יכולים ללמוד איך נוסעים בלי גלגלי עזר תוך יום אחד בלבד.

האופניים, שעלו לאחרונה לאתר קיקסטארטר כדי לעבור לייצור המוני, עובדים למעשה כמו אופניים רגילים, רק שהם יציבים יותר ובטיחותיים יותר גם כשנוסעים במהירות גבוהה.

לאופניים מנוע פנימי של 14.4 וואט, והסוללה שלהם מחזיקה בין 3-4 שעות נסיעה. הם קלי משקל ושוקלים בסך הכל 3 ק"ג ובעלי חיבור USB, כשבתוך הגלגל הקדמי נמצא דיסק שמייצר שיווי משקל גירוסקופי. אגב, את המערכת שמאפשרת זאת אפשר גם לרכוש בנפרד ולהרכיב על זוג אופניים אחר.


ניתן, בעזרת מתג שנמצא על הכידון, לכוונן את המהירות בה מסתובב הדיסק הגירוסקופי, וכך לתת לרוכב רמות שונות של יציבות. ככל שהרוכב משתפר הוא זקוק לפחות עזרה. ניתן להשתמש גם בשלט רחוק כדי לשלוט במהירות הסיבוב של הדיסק שניתן לטעינה בעזרת כבל בחיבור USB. באופן דומה ניתן גם לעדכן תוכנה.

מפתחי האופניים כבר הצליחו לגייס 114 אלף דולר, ובכך הם חצו את יעד הגיוס שנקבע על 100 אלף דולר. לעת עתה ניתן לרכוש דרך עמוד הקמפיין שני גדלים של האופניים: הקטנים יותר ב-250 דולר, והגדולים יותר ב-300 דולר. הייצור של האופניים הייחודיים אמור להתחיל בקרוב, ובחברה מעריכים שהמוצר יהיה מוכן לרכישה בחנויות בינואר 2015.

לכתבה באתר feeder


Comments