כנס 'רוכבים בטוח': רוכבי האופניים לוקחים את הכידון בידיים

פורסם: 24 בנוב׳ 2011, 2:30 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 בנוב׳ 2011, 3:16 ]
24/11/2011, מאת רוכבים בטוח
 

מנהלי ארגוני האופניים בישראל, מאמנים ומנהלי קבוצות יפגשו, ביום שישי הקרוב, ה -25 בחודש נובמבר 2011, בכנס רוכבים בטוח, אותו יזמה עמותת 'ישראל בשביל אופניים' שיתקיים ברעננה, בשיתוף בכירים ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, במשרד התחבורה ובמשטרת ישראל. במקביל, מאות רוכבים מתל אביב, חיפה, ירושלים, רמת גן, גבעתיים, יצביעו ברגליים וישתתפו ברכיבות שמטרתם קריאה למקבלי ההחלטות לפעול למען בטיחות הרוכבים

הראל נחמני, חבר צוות רוכבים בטוח של ישראל בשביל אופניים ומנהל הכנס: "השנה, אחרי שנים בהם בטיחות רוכבי האופניים לא זכתה להתייחסות של הגופים האמונים על הבטיחות בדרכים, הקמנו את צוות 'רוכבים בטוח'. כיום אנחנו פועלים להגברת בטיחות הרוכבים, מול מקבלי ההחלטות בארגונים הרלוונטיים, מול ציבור הנהגים ומול קהילת הרוכבים. בכנס, הראשון מסוגו הנערך בישראל, יציגו השותפים שלנו, ברשות הלאומית לדרכים, במשרד התחבורה ומשטרת ישראל את הפעילויות שיעשו, החל מהשנה במטרה להגביר את בטיחותם של הרוכבים, ייצרו דיאלוג עם הרוכבים המשתתפים בכנס ויזהו דרכים נוספות לצמצום הסיכון לרוכבים".

יותם אביזוהר – 'מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים': "בשנה האחרונה היו הרוכבים שותפים לגיבוש הנחיות לתכנון שבילי אופניים לאורך כבישים בין עירוניים (מהלך אותו הובילו משרד התחבורה וחברת הדרכים הלאומית) לגיבוש תוואים לרכיבה בטוחה במסגרת תוכנית מתאר ארצית לתחבורה יבשתית (תמ"א 42), לגיבוש תוכנית אב לשבילי אופניים לאורך כבישים בין עירוניים לפיילוט מול משטרת ישראל במסגרתו תוגבר האכיפה בכבישים הפופולאריים בקרב הרוכבים ואף יוזמים את 'הצעת החוק לבטיחות רוכבי האופניים'. הניסיון מהעולם מוכיח כי הגברת המודעות של מקבלי ההחלטות בגופים האמונים על בטיחות הרוכבים, של הנהגים ושל הרוכבים עצמם, לצד הסדרת התשתיות המתאימות, מובילים להגברת בטיחות הרוכבים תוך זמן קצר. בעזרת השותפים שלנו בפדרצית הרוכבים האירופאית, וביחד השותפים שלנו בישראל, נייבא את הפרקטיקות המוצלחות לארץ".

שרה סימון, אלמנתו של יצחק סימון ז"ל: "עו"ד יצחק סימון ואל"מ שלום גרוסמן שילמו בחייהם בבוקר שבת ה- 13 בחודש אוגוסט 2011 . שתי משפחות התווספו לנפגעי תאונות הדרכים של רוכבי האופניים. זהו נזק וכאב עמוק של שכול שקשה לתארו במילים. אני מאמינה כי אפשר היה לצמצם את התאונות של רוכבי האופניים. לו הרשויות האמונות על בטיחות רוכבי האופניים היו פועלות מוקדם יותר. למשפחותינו זה כבר מאוחר מידי, אולם למען הרוכבים ומשפחותיהם אני מקווה כי הרשויות הנוגעות בדבר ישכילו להבין שבטיחות רוכבי האופניים זה עניין ראשון במעלה- זהו עניין של חיים ומוות."


יצחק סימון(מימין) ושלום גרוסמן בטריאתלון אילת- נובמבר 2010

כתבות קודמות בנושא:

פיילוט של המשטרה למען רוכבי האופניים יוצא לדרך

כנס רוכבים בטוח

ההשתתפות בכנס - הרשמה כאן


לכתבה בשוונג


כתבות קשורות:

כנס 'רוכבים בטוח'. גיא חלמיש משתף במחשבות מטרידות בעקבות הכנס

דיון על הכנס בפורום אופניים בתפוז

דיון על הכנס בפורום גרופי

רוכבים בטוח - רכיבה ב"מתחם מועדף"

 

 

 
 
 
 
 
Comments