כפר סבא: תכנית שבילי האופניים יוצאת לדרך

פורסם: 12 ביולי 2013, 11:33 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 ביולי 2013, 11:34 ]
מקור: אירית מרק, מקומון קול הכפר, 11/7/2013
בימים אלו החל ביצוע השלב הראשון של התכנית, הכולל את שביל האופניים בשכונת עליה ובאזור רחוב דב הוז תכנית שבילי אופניים באורך כולל של כ- 50 קילומטר, סוף סוף יוצאת לדרך: השבילים ישולבו ברשת הירוקה וברחובות העיר, כך לדברי הנהלת העירייה.

מדובר בתכנית חומש המשלבת רשת שבילי אופניים ראשית, המתוכננת בצמוד לכבישים המרכזיים בעיר, ורשת שבילי אופניים משנית, המבוססת על שבילי הרשת הירוקה להולכי הרגל.

לדברי העירייה, בימים אלו החל ביצוע השלב הראשון של התכנית, הכולל את שביל האופניים בשכונת עליה ובאזור רחוב דב הוז.

העבודות בשכונת עליה יבוצעו בקטע שאורכו כ- 400 מטר. במסגרת העבודות יבוצע שביל מרוצף המיועד להולכי רגל ולצדו יסלל גם שביל מיוחד לרוכבי אופנים שבעתיד ישתלב עם כל מערך שבילי האופניים, שיסללו בעיר במסגרת תכנית האב לאופניים.
יצוין בשנים האחרונות העלו גופים שונים טענות רבות וביקורת חריפה על ההבטחות מטעם העירייה וההתמהמהות ארוכת השנים.

כבר לפני שנתיים חשפה העירייה סקר שערכה והבטיחה כי היא יוצאת לדרך, ברם, דבר לא התקדם.

השבוע נמסר מהעירייה, "בימים אלה מסתיים תכנון מפורט לשביל האופניים באורך כ- 1000 מטר, שיסלל מרחוב דב הוז יעבור בטשרניחובסקי, משה סנה ועד השכונות הירוקות. תחילת העבודות הינה באמצע אוגוסט השנה. צפי סיום העבודות על כל שבילי האופניים באזור זה הינו באפריל 2014. בתחילת השנה כבר בוצעה סלילת שביל אופניים והולכי רגל משכונת האוניברסיטה לבית הספר אופירה נבון לרווחת התושבים".

מסקר שפורסם ב"קול הכפר" לפני שנתיים עולה כי רוב תושבי כפר סבא מאמינים ששבילי אופניים בעיר יהפכו את הנסיעה באופניים לבטוחה הרבה יותר (93%). 73% מהתושבים סבורים ששבילי אופניים בכפר סבא יתרמו לעלייה בכושר הגופני של התושבים. 58% מתושבי כפר סבא מאמינים ששבילי אופניים בכפר-סבא יתרמו לאיכות הסביבה בהפחתת כמות המכוניות ופקקי התנועה בעיר ובכך יורידו את זיהום האוויר בעיר.
מקור: לוקאלComments