למען המדוושים: מתחם רכיבה בטוח לאופניים

פורסם: 4 בדצמ׳ 2011, 11:57 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 בדצמ׳ 2011, 11:59 ]

03/12/2011 11:00

המשטרה ערכה פיילוט במסגרתו תוגברה נוכחות השוטרים במשולש לטרון, בניסיון לצמצם את תאונות הדרכים בהן מעורבים רוכבי האופניים


רכיבה על אופניים היא ספורט פופולרי שהולך וצובר תאוצה עם השנים. במהלך סופי השבוע מורגשת תנועה ערה של רוכבים בשולי הצירים הבין עירוניים, אך יחד עם זאת ניכרת גם מעורבותם בתאונות דרכים קשות.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו מינה צוות מקצועי לבחינת פתרונות אפשריים לצמצום התאונות בהן מעורבים רוכבי האופניים. צוות זה קיים פגישות עם נציגי רוכבי האופניים וקציני אגף התנועה, ואף ליקט מידע והצעות מהציבור.

בתום עבודת המטה של הצוות, הוצגו בפני המפכ"ל המלצות על מתחם רכיבה מועדף במקומות בהם קיים ריכוז רוכבים גדול, ולמעשה - בניית מעטפת משודרגת למתחמי הרכיבה הכוללת הגברת נוכחות משטרתית, אכיפה כנגד נהגים ורוכבים, ניקוי וסימון השוליים, שילוט מוגבר, וכן הסברה ממוקדת בשיתוף איגוד האופניים, הרשות הלאומית (בתחום ההסברה), מע"צ (ניקוי השוליים, סימון ושילוט), משרד התחבורה ומשרד הספורט והמדע.

המפכ"ל אימץ את מסקנות הוועדה והנחה לקיים פיילוט של "מתחם רכיבה מועדף" במשולש לטרון, במסגרתו תוגבר נוכחות ניידות ואופנועי תנועה שיתמקמו בצמתים ובצירי התנועה ויפקחו על תנועת כלי הרכב הנכנסים למתחם, לרבות ביצוע בדיקות שכרות והסברה לנהגים. הפיילוט ילווה על ידי מדור מחקר של אגף התנועה ובהתאם תיבחן הרחבתו למתחמים נוספים בצפון הארץ ובדרומה.

הפעלת "מתחם הרכיבה המועדף" יצאה לדרך כבר בשבת והמתחם כלל את הכבישים הבאים: כביש 3 - מסמיה לטרון, כביש 44 - נחשון שמשון, כביש 38 - שמשון האלה, כביש 375 - האלה צור הדסה, כבישי 386+3866 - צור הדסה מחסיה, כביש 3855 - מחסיה לחיבור עם כביש 375. שוטרי אגף התנועה מיקמו באזור ארבע ניידות ושישה אופנועים אשר ואכפו עבירות תנועה מצד הנהגים או הרוכבים.

לכתבה באתר משטרת ישראל

Comments