מרגישים בסיכון על האופניים? צפצפו כמו מכונית

פורסם: 12 בינו׳ 2013, 8:46 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 בינו׳ 2013, 8:51 ]
נמאס לכם שהרכב ליד חותך אתכם כשאתם רוכבים על אופניים, או שנהג המונית לא נותן לכם זכות קדימה כחוק? פיתוח חדש יגרום לנהגים הסוררים לשים יותר תשומת לב
רועי צוקרמן, 11/1/2013

גם לכם נדמה שנהגי המכוניות פשוט "לא סופרים" אתכם כאשר אתם רוכבים על אופניים? ג'ונתן לנסי, מהנדס פיתוח צעיר מבוסטון, מסצ'וסטס, ארה"ב, מאמין שנמצא לכך הפתרון: צפצפת אופניים שנשמעת ממש כמו צפצפה של מכונית. יחד עם שלושה מהנדסים הוא פיתח את הצפצפה הייחודית, שנשמעת ממש כמו צפצפה של מכונית - זאת במטרה למשוך יותר תשומת לב מצד נהגי המכוניות.

בסרטון: ממציא הצופר החדשני מסביר איך הוא עובד 

לפי לנסי, המוצר פותח לאחר שבזמן רכיבה על אופניו, הוא הבחין בתופעה שרוכבים רבים סובלים ממנה - חוסר תשומת הלב של נהגי מכוניות למשתמשי דרך אחרים, ובמיוחד משתמשי הדרך החלשים דוגמת רוכבי האופניים. מצבים אלו יוצרים במקרים רבים סיכון ממשי לרוכב, ועשויים להוביל לתאונות דרכים.

נשמע כמו מכונית, מתאים לאופניים. הצופר החדש (באדיבות Loud Bicycle)
נשמע כמו מכונית, מתאים לאופניים. הצופר החדש (באדיבות Loud Bicycle)

הצופר, שזוכה לכינוי "Loud Bicycle" (אופניים רועשים), נועד כאמצעי חירום למקרים בהם רוכב האופניים זקוק להזהיר נהגי מכוניות מפני פגיעה בו. הפתרון המעניין יהיה שימושי במיוחד לרוכבים יומיום לעבודה באזורים עירוניים עמוסים, ולמשתמשים באופניים לצורך ספורט או עבודה בדרך קבע.

צופר האופניים החדש נמצא עדיין בהליך פיתוח, לאחר שזכה לתמיכת אתר הממציאים קיק-סטארטר. בשיחה עם ynet העריך לנסי - שעבד בעבר בישראל במכון ויצמן למדע - כי הצופר יתאים במיוחד לצרכי הרוכבים בישראל. זאת, נוכח תנאי הרכיבה במדינה ואופי הנהגים.

(באדיבות Loud Bicycle)
(באדיבות Loud Bicycle)

על-פי אתר המיזם, הצופר מפיק קול בעוצמה של 112 דציבלים באמצעות שני צופרים קטנים בעלי צליל משלים. יחד הם נשמעים ממש כמו צופר של מכונית נוסעים. בהתאם, היזמים הצעירים מצפים שהשימוש בו יוגבל למקרי חירום - שכן עבור רוכב האופניים מדובר ברעש לא קטן. זה גם מענה חלקי למי שחושש ששימוש נרחב בצופר החזק יגרום לזיהום סביבתי ופוגע באופיים השקט של אופניים.

הצופר מסוגל לפעול במשך 30 שניות ברציפות, לפני שסוללות הליתיום-יון בו מתרוקנות. לנסי מעריך כי זה יספיק לרוכב ממוצע לשימוש של בין חודש לחודשיים. משקלו כולל הסוללות עומד על כ-650 גרם. מחיר הצופר הייחודי עומד על 95 דולר (כ-360 שקל). פרטים נוספים עליו אפשר למצוא באתר המיזם.

לכתבה באתר ynet

כתבות קשורות:
שבילי אופניים בת"א: הנהגים מתעלמים מהרוכבים
לראשונה בישראל רמזור אופניים
אפשר כבר לרכב בשבילי האופניים שנסללו ברחוב בלוך בתל אביב
סוללים נתיב לאופניים ברחוב בלוך בתל-אביב
המכונית החשמלית שקטה מדי? תחוייב ברעש מ-2016Comments