מיטל להבי: אנו צריכים את השותפות עם הערים סביבנו ואת הסיוע של ממשלת ישראל

פורסם: 8 ביולי 2014, 13:08 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 ביולי 2014, 13:25 ]
מאת מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב, מחזיקת תיק התחבורה. 8/7/2014

ועדות התחבורה, בינוי ותשתיות של עיריית תל-אביב-יפו , בראשותי, התכנסו אתמול בערב לדיון בסוגיית שילוב האופניים במרחב הציבורי. הישיבה נערכה במעמד ראש העירייה, רון חולדאי . עוד השתתפו בישיבה גורמי המקצוע מעיריית תל אביב-יפו ומערים נוספות, נציגי המשטרה, ארגוני תחבורה וסביבה, נציגי סיעות המועצה, ונציגי ציבור.

בישיבה הצגנו עדכונים והישגים בתחום שילוב האופניים במרחב העירוני - 36 ק"מ של שבילי אופניים נוספים יסללו בשנים הקרובות בתל אביב-יפו; תכנון הציר הירוק הדרומי שיחבר את יפו ממערב עם פארק אריאל שרון הושלם ויקודם לביצוע; תלמידי חטיבות הביניים בעיר ילמדו רכיבה בטוחה; אמנה חדשה שהוכנה בשיתוף קהילת הרוכבים והולכי הרגל תוצג להתייחסות הציבור. וגם הועלתה הדרישה ממשרד התחבורה לגבש תקנות וכללי פיקוח ואכיפה ברורים לרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים.

אחת המסקנות העיקריות מהישיבה הינה שבתחום התחבורה מרמת המקרו של קידום תוכנית תחבורתית מיטבית עבור המטרופולין ועד לפרויקט ספציפי כמו חיבור תל אביב לשכנותיה בצירים ירוקים, אנו צריכים את השותפות עם הערים סביבנו ואת הסיוע של ממשלת ישראל. הנהלת העיר תל אביב-יפו מקדמת את התכניות ואת ביצוע התשתיות בתחומה, אך רק שיתוף פעולה עם שאר ערי המטרופולין יאפשר לממש רשת מטרופולינית אמיתית של צירים ירוקים ויאפשר להרחיב מעבר לגבולות העיר את השימוש באופנים. וכי לפני כשממציאים את הגלגל מחדש נדרש איגום משאבים ושילוב של כל הכוחות שכבר פועלים. ארגונים, אנשי מקצוע ונציגי הציבור הפעילים צריכים ללכת יחד ולאחד את כוחם על מנת להגיע לתוצאותComments