מחאה נוסח רמת השרון: טייסים נגד ‍אופניים

פורסם: 14 במאי 2010, 1:00 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 במאי 2010, 1:05 ]
תושבי שכונת נווה רום, רובם אנשי חיל האוויר בהווה ולשעבר, התעמתו עם עובדי העירייה עקב סלילת שביל לאופניים שלושה מהמוחים פונו מהמקום בכוח, ביניהם בן 75 המרותק לכיסא גלגלים • דובר העירייה: מדובר בשטחים ציבוריים
 
נצחיה יעקב, ישראל היום, פורסם בתאריך 2/4/2010
 
     עיריית רמת השרון החליטה להתעמת חזיתית עם הקצפת של העיר - קצינים בחיל האוויר המתגוררים בשכונת וילות יוקרתית. סלע המחלוקת: העירייה מעוניינת לסלול בשכונה שביל לאופניים על שטח ציבורי. דיירי השכונה טוענים מנגד כי מדובר בשטח שטופח על ידם וכי השביל יפגע באיכות חייהם.
   עשרות משאיות ודחפורים הגיעו אתמול בבוקר לרחוב דרך השרף שבשכונת נווה רום בעיר לצורך עבודות פרויקט "שבילי רכיבה על ‍אופניים. "חלק מדיירי השכונה בהם טייסים בחיל האוויר יצאו להתעמת עם נציגי העירייה.    במקום נוצרה מהומה רבתי כאשר חלק מתושבי השכונה נעמדו מול הדחפורים וסירבו לתת להם לעבוד. הדברים הגיעו לידי כך שלמקום הוזעקו שוטרים ממשטרת גלילות שבמהלך העימות אף פינו בכוח שלושה מהמפגינים. אחד מהם הוא סגן אלוף (מיל') בן 75 נווט בחיל האוויר שהיה בעברו שבוי בידי המצרים נפצע קשה וכתוצאה מכך הוא מרותק לכיסא גלגלים.    אחד מחברי ועד תושבי השכונה אמר בזעם: "אני לא מבין איך ראש העיר והמשטרה מרשים לעצמם לעצור איש בן 75. ממש בושה. אנחנו לא השתלטנו על שום קרקע יש לנו את כל האישורים הרלוונטיים לכך."    עידו אמבר חבר ועד נוסף הוסיף כי מדובר בשטחים ובגינות שהתושבים השקיעו בהם וטיפחו אותם במשך שלוש שנים והכל בהסכמת העירייה. בין הדיירים שיצאו מבתיהם היה גם יצחק גת טייס בעברו שדווקא חיזק את ראש העיר והביע את תמיכתו בהמשך העבודות. דיירים נוספים שהיו במקום הביעו הסכמה עם פעולות העירייה אך טענו כי מחובתה לבנות חומה אקוסטית כפיצוי לתושבים.    יצחק רוכברגר ראש העיר מסר ל "ישראל היום:""זו לא מלחמה שלי מול הטייסים. מדובר בתגובה עקשנית ובלתי מוסברת של קומץ תושבים שלמרות שניסו להציע להם מספר הצעות הם משביתים רחוב שלם בשכונה ופועלים נגד האינטרס של כלל התושבים. אנחנו פועלים על פי חוק ואני מתכוון להמשיך ולפתח את העיר. בחודש הקרוב נוכל לברך על מסלולים חדשים שגם המוחים בעצמם ייהנו מהם."    דובר העירייה גונן אליאסי מסר כי מדובר בשטחים ציבוריים שהם חלק משבילי עוטפי העיר שבהם אמור להיסלל גם כביש שיחבר את העיר עם מתחם הסינימה סיטי.  
  הפגנת התושבים, אתמול. חסמו בגופם את הדחפורים צילום: יהושע יוסף
 
Comments