משרד התחבורה יקדם שבילי אופניים בכל פרויקט

פורסם: 20 בספט׳ 2010, 10:21 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 25 בספט׳ 2010, 1:37 ]

שר התחבורה הנחה להסדיר את רכיבת האופניים בכבישים בינעירוניים ולקדם פתרונות להסעת אופניים בתחבורה הציבורית

nrg מעריב | 20/9/2010 16:02
קצב פיתוח התשתית לרכיבה אינו עומד ביחס מתאים לגידול בשימוש
קצב פיתוח התשתית לרכיבה אינו עומד ביחס מתאים לגידול בשימוש צילום: רויטרס

שבילי האופניים יוטמעו בכל פרוייקטי התשתית הגדולים המוקמים כיום ובעתיד כולל במסגרת תוכנית "נתיבי ישראל". כך סוכם היום (ב') בפגישה שנערכה בין שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לבין ארגון ישראל בשביל האופניים.

השר גם הנחה לבדוק הסעת אופניים באוטובוסים עירוניים ולשלב את האופנים במערך התחבורה של מערכות הסעת ההמונים (רכבות קלות ו-BRT) בערים הגדולות ובמערך הרכבות בהתאם לשעות העומס. כן כמו, מונתה רפרנטית לנושא רכיבת האופניים במשרד התחבורה ויוקם צוות היגוי לקידום כלל הנושאים ועידוד השימוש באופנים במערך העירוני והבינעירוני.

20 מיליון ש"ח לפרויקט השכרת אופניים
משרד התחבורה השקיע בשנה האחרונה מעל ל-35 מיליון שקל להקמת שבילי אופניים בערים השונות. על פי תוכנית עבודה הרב שנתית להשקעה בתחום זה יוקצו 15 מיליון שקל מדי שנה לקידום הנושא. זאת בנוסף להשקעה של כ-20 מיליון שקל כסיוע לפרויקטים של השכרת אופניים בערים. "השימוש באופניים הולך וגובר משנה לשנה והופך לכלי משמעותי במערך התחבורה בישראל. משרד התחבורה מקדם בשנה האחרונה את הנושא ומשקיע בכך סכומים חסרי תקדים", ציין השר כ"ץ.

"אנו מברכים על דברי השר ומקווים שבזכות התגייסותו נוכל לעודד את השימוש באופניים ולהגביר את בטיחות הרוכבים", אמר יותם אביזוהר, מנכ"ל ארגון ישראל בשביל האופניים. לדבריו, קצב פיתוח התשתית לרכיבה אינו עומד ביחס מתאים לגידול בשימוש. "אנחנו מקווים שבעקבות הנחיית השר, נצליח בעבודה משותפת עם משרד התחבורה, מע"צ, הרשויות המקומיות, מפעילי התחבורה הציבורית לשנות את המגמה".
 

כתבות קשורות:
Comments