מודיעין: שביל אופניים חדש קטוע במרכזו על ידי תחנת אוטובוס

נשלח 19 בספט׳ 2011, 4:48 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 19 בספט׳ 2011, 4:52 ]
חמישי, 15 ספטמבר 2011 08:35 | נכתב ע"י יואל תמנליס
 
העירייה: טעות בתכנון ובביצוע. פנינו למשרד השיכון.

עיריית מודיעין מתפארת לאחרונה במכלול שבילי אופניים שנבנו בעיר ומרשתים צירי תנועה רבים להנאתם של חובבי הספורט הזה.

כך היינו עדים לאחרונה לחנוכתם של שבילי אופניים בכביש פנימי מספר 2, מצומת רבין ועד לצומת הפנייה ימינה ללטרון, בכביש פנימי מספר 3 שנפתח לפני כחודש, ולאורכו של מרבית עמק זבולון בשכונת אבני חן, עמק שזכה בשנה האחרונה לשדרוג ממושך ורציני בהשקעה כספית ניכרת.

אך, כך מסתבר, הביצועים בשטח לא תמיד עולים בקנה אחד עם התוכניות, עם ההיגיון ועם השכל הישר. א' תושבת שכונת אבני חן ותיקה ומעורה היטב בנעשה בעיר, הפנתה את תשומת לבנו, לביצוע חלמאי המתרחש בשביל האופניים החדש בעמק זבולון, השדרה המרכזית המפרידה בין שכונת אבני חן לשכונת המגינים. שביל האופניים מתחיל בתחתית העמק ומשתרע לכל אורך השדרה כמעט עד לקצה העליון של העמק, בואך בריכת השחייה. ברם, בצומת הרחובות עמק זבולון ותרשיש שוכנת לה, אחר כבוד, תחנת אוטובוס גדולה ומקורה, הקוטעת את הרצף של שביל האופניים וחוצה אותו לשניים. כך מי שמבקש לרכוב על אופניו במעלה הכביש, בהגיעו לתחנת האוטובוס "השתולה" במרכז נתיבו, עליו לעצור, לרדת מאופניו, לעקוף רגלית את התחנה, או לחילופין להסתכן ולנסוע במסלול השביל הנגדי המיועד לרוכבים הנוסעים בכיוון הירידה, ורק אחרי התחנה להמשיך במסלול הבטוח לכיוון דרום מזרח.

מדוברות עיריית מודיעין, מכבים-רעות נמסר בתגובה כי: "סלילת כביש האופניים ומיקום התחנה לא נבנו על פי התוכנית המקורית ואישורי העירייה. העירייה כבר פנתה למשרד הבינוי והשיכון האחראי על פיתוח עמק זבולון להסדרת הנושא על פי התוכניות המאושרות".

כמו במקרים רבים אחרים שנחשפו כאן ב"חדשות מודיעיין" בשנים האחרונות, הקשורים למפגעים ועיוותים בנושאי התחבורה והתעבורה, אנו חוזרים שוב ושוב ושואלים בתמיהה: כיצד יתכן שפרויקט כזה, נבנה ומסתיים, ללא ליווי מקצועי, ללא פיקוח, ללא חתימה ואישור סופיים בידי מהנדס מוסמך ואחראי. איך נוצר מצב שיד ימין לא יודעת מה שיד שמאל עושה וכיצד יכולה להיווצר סיטואציה כזו של פער כל כך משמעותי בין התכנון לביצוע. בשלב זה, רק לאלוהים הפתרונות.

לכתבה באתר חדשות מודיעין

Comments