אפליקציה חדשה למסלולי אופניים

פורסם: 8 באוג׳ 2013, 12:54 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 באוג׳ 2013, 12:55 ]

רוצים לצאת לטיול עם האופניים ומתלבטים לאן? סטודנטים להנדסת תעשייה וניהול ברופין פיתחו אפליקצייה חדשה לסאמרטפון המאפשרת לרוכב האופניים להקליט את מסלול הנסיעה שלו, לשתף ולסרוק נקודות מעניינות במסלול שלו ובכך נוצרה קהילת רוכבי אופניים שיתופית ומתקדמת.

המרכז האקדמי רופין, 28/07/2013

בעקבות הספורט הלאומי הישראלי החדש של רכיבת אופניים החליטו ארבעה חבר’ה מאשכול מערכות מידע במחלקה להנדסת תעשייה וניהול ברופין לבנות בפרויקט הגמר שלהם מערכת מידע מבוססת אפליקציית מובייל ליצירת ושיתוף מסלולי אופניים (וטיולים רגליים) .הסטודנטים אסי פודים, מירב טסלר, לינור אבני ואושרי רצון בהנחיית ד"ר דיצה ביימל ובני בורנפלד יצרו אפליקציה שמאפשרת לרוכב להקליט בזמן הרכיבה את המסלול שהוא עושה, להוסיף נקודות ציון מעניינות (כגון מפל) ותאור של המסלול ולשתף אותו באתר עם רוכבים אחרים שיכולים לעקוב אחרי המסלול שלהם בשלב התכנון והרכיבה ולהגיב עליו. פרויקט גמר הזה משלב את הנושאים החמים ביותר בתחום ההייטק כיום – אפליקציית מובייל עם אלמנטים חברתיים.

בניית המערכת הציבה בפניהם אתגרים טכנולוגיים, אתגרים עיצובים ואתגרי בנית שירות אמין. תושבי כפר מונש הסמוכה למרכז האקדמי רופין כבר התרגלו לראות את הסטודנטים רוכבים ודנים בכפר בשלבי הפיתוח והבדיקות של האפליקציה. האפליקציה כוללת שימוש נרחב בשירותי המיקום המתקדמים של גוגל, בטכנולוגית HTML5 המובילה בפיתוח אתרים כיום.

לאפליקציה אלמנטים ייחודיים ומועילים כגון סריקת נקודות עניין הסמוכות למסלול והוספת מידע למסלול בצורה אוטומטית ללא צורך בהזנה מצד המשתמש. רעיון מדליק שלקחו הסטודנטים מהאפליקציה של WAZE זה לאפשר לכל משתמש לבחור אייקון של דמות שתייצג אותו על המפה.

לחצו כאן לסרטון המציג את האפליקציה שפיתחו הסטודנטים לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול ברופין.

לכתבה באתר סלונה

כתבות קשורות:

Comments