עיריית ת"א תפרסם תמונות של אופניים פרטיים לפני שפקחיה יפנו אותם מהרחובות

נשלח 7 בינו׳ 2014, 12:12 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 7 בינו׳ 2014, 12:13 ]

בעקבות הביקורת הציבורית, החליטה העירייה לשנות כמה נהלים הקשורים למדיניות פינוי האופניים הפרטיים ■ בין השינויים: האופניים לא יימכרו לסוחרי מתכות, ויתאפשר להגיע ולקחת אותם ממחסני העירייה

מאת דניאל שמיל, 6/1/2014

עיריית תל אביב-יפו תפרסם צילומי אופניים פרטיים באינטרנט לפני שתפנה אותם מרחובות העיר - כך היא הודיעה אחר הצהריים. ההחלטה בנושא התקבלה לאחר ביקורת ציבורית שנמתחה על המדיניות של העירייה בנושא, שבמסגרתה פינו פקחיה אופניים שעמדו במרחב הציבורי. העירייה נוהגת למכור את האופניים לסוחרי מתכות, מבלי להודיע על כך לבעליהם.

מעתה יצולמו האופניים לפני הפינוי והתמונות יפורסמו באתר העירייה. התמונה תוצג באתר כשבועיים. בתום תקופה זו גרוטאות (אופניים ללא חלקים חיוניים) יפונו לגריטה, ואופניים שלמים יועברו למחסן עירוני, שם תהיה לבעליהם זכות לדרוש אותם במשך 30 ימים נוספים. האופניים יוחזרו אם הפונה יוכל לתת פרטים מזהים עליהם, ויציין את המקום שממנו האופניים פונו ומתי נקשרו בו.

רוכבים בטיילת תל אביב. לברוח מהגטו
רוכבי אופניים בטיילת הרברט סמואל בתל אביב
צילום: מוטי מילרוד

בנוסף לזה, הוארכו תקופות ההתראה לפני פינוי. לאופניים תקינים - 14 ימים במקום ארבעה, ולגרוטאות - 14 ימים במקום 24 שעות.

בעירייה טוענים ישנה בתל אביב-יפו תופעה מתרחבת של אופניים נטושים, זאת בעקבות החלפת אופניים רבים לחשמליים. בעירייה ציינו כי פינוי האופניים נעשה רק כאשר מתקבלת קריאת שירות במוקד העירוני על חסימת המרחב הציבורי.

לכתבה בדהמרקר
Comments