שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: כן לקסדה, גם בעיר

פורסם: 5 באפר׳ 2011, 11:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 באפר׳ 2011, 11:20 ]
האם רוכבי אופניים צריכים לחבוש קסדה גם בעיר? שלי יחימוביץ ודב חנין חושבים שלא ומציעים תיקון לחוק הקסדות. הציבור חושב אחרת. סקר אור ירוק: כ-80% מהציבור בישראל סבורים שיש לחייב בחוק את כל רוכבי האופניים לחבוש קסדה
אור ירוק, 4/4/2011

הציבור לא מסכים עם  יחימוביץ' וחנין:  קרוב ל-80% מהציבור סבורים, כי יש לחייב בחוק רוכבי אופניים לחבוש קסדה. כך עולה מנתוני סקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה, שממצאיו מתפרסמים היום. עוד עולה מן הסקר, כי 93% מהציבור הישראלי סבורים, שחשוב לחבוש קסדה בעת רכיבה על אופניים ו-73% סבורים כי הדבר מאד חשוב. כיום, על פי החוק חייבים כל רוכבי האופניים לחבוש קסדה בעת הרכיבה. למרות זאת, חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ודב חנין הגישו הצעה לתיקון החוק, לפיה תבוטל חובת חבישת קסדה לגבי רוכבים בוגרים בשטח עירוני. "אור ירוק תמשיך בפעילותה לביטול ההצעה המעוותת", אומר מנכ"ל אור ירוק, שמואל אבואב. "על מנת להפחית את שיעורי ההיפגעות של רוכבי האופניים, המדינה חייבת לבנות תוכניות התערבות ממוקדות לקבוצות רכיבה שונות. חובה לחייב כל רוכב לחבוש קסדת מגן: פגיעות ראש הן הקטלניות שבפגיעות עבור רוכבי האופניים, הקסדות מפחיתות את חומרת הפגיעה – ומצילות חיים".

גם רופאים ונוירוכירורגים מומחים יצאו כנגד הצעת התיקון לחוק בדיון שקיימה וועדת הכלכלה בנושא. לדברי ד"ר מוני בניפלא, מנהל יחידת נוירו-כירורגיה ילדים בהדסה עין כרם, "קסדה מצילה חיים ולא רק בילדים, זהו משפט אמיתי גם למבוגרים וגם לילדים.....האם נפילה מאופניים יכולה לגרום לחבלת ראש ולמוות? התשובה היא כן." ד"ר יעקב אדלר, לשעבר מנהל חדר מיון בבי"ח שערי צדק, הוסיף: "כמנהל חדר מיון שטיפל בעשרות נפגעים, אני מתחנן כאן – אל תורידו את הקסדה מראש האנשים, הקורבנות לעתיד".

הסקר, שנערך במהלך חודש מרץ, כלל 500 נשאלים שמהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית הבוגרת במדינת ישראל.

לכתבה באתר ynet

Comments