עמותת אור ירוק: "יש לסגור כבישים בשבת לטובת רוכבי האופניים"

נשלח 29 באוג׳ 2011, 9:53 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 29 באוג׳ 2011, 10:03 ]
כך דורשים בעמותת אור ירוק, בעקבות תאונת האופניים שאירעה בסוף השבוע האחרון. סגירתם של מספר כבישים בינעירוניים למשך כמה שעות בשבת בבוקר והפיכתם לנתיבי אופניים, טוענים בעמותה, תציל חיי רוכבים
אור ירוק, 15/8/2011

בעקבות תאונת האופניים שאירעה בסוף השבוע האחרון דורשת עמותת אור ירוק מהמשטרה לסגור בכל שבת בבוקר, משעה 05:00 ועד שעה 10:00 כמה כבישים בינעירוניים, בכל מחוז בארץ, במסלול מוגדר, לשימושם של רוכבי אופניים בלבד, ובכך לצמצם את כמות התאונות שבהן מעורבים רוכבי אופניים עם כלי רכב.

 

שמואל אבואב, מנכ"ל העמותה אומר: "יש לכבד את רצונם של רוכבי האופניים לנסוע בכבישים רחבים ובינעירוניים, ומצד שני יש להגן עליהם מפני סכנת מוות כתוצאה מפגיעה בידי כלי רכב הנהוג בידי נהג שיכור או נהג עייף. אנו דורשים שהמשטרה תבחר מספר כבישים בינעירוניים שסגירתם בשעות הבוקר בשבת תביא להפרעה מינימלית בנהיגה, אבל תציל חיים של רוכבי האופניים".

 

עוד מוסיף אבואב כי הקיצוץ של 200 מיליון שקל במהלך השנים מתקציב המאבק בתאונות - גובה מחיר יקר מידי. "על פי המלצות ועדת שיניין אמור תקציב המאבק בתאונות הדרכים לעמוד על כ-550 מיליון שקל בשנה. בפועל מסתכם התקציב כיום בכ-330 מיליון שקל בשנה בלבד. התוצאה הישירה הינה פגיעה ביכולתנו להיאבק בתאונות הדרכים. בשנה שעברה חלה עלייה במספר ההרוגים בתאונות דרכים וגם השנה לא תהיה ירידה במספר ההרוגים. אנו מקווים כי שר התחבורה מבין את חומרת המצב ויפעל בדחיפות על מנת לגייס את המשאבים הדרושים".

 

במהלך שלוש השנים האחרונות, חודש אוגוסט היה הקטלני ביותר בהשוואה ליתר חודשי השנה, ובו נהרגו הכי הרבה רוכבי אופניים. בין 2008 ל-2010 נהרגו בחודש זה זה שבעה רוכבים, המהווים 15% מכלל הרוכבים ההרוגים בשנים המדוברות. גם באוגוסט מספר הפצועים קשה גבוה ביותר בהשוואה ליתר חודשי השנה, ובו נפצעו קשה במהלך שלוש השנים האחרונות 28 רוכבי אופניים, המהווים 11% מהנפצעים קשה בקרב רוכבי האופניים בשנים אלו.

 

מנתוני אור ירוק עולה כי בממוצע נפגעים 370 איש בשנה בתאונות אופניים. בין השנים 2003-2010 נפגעו בתאונות אופניים כ-3000 איש. ממוצע ההרוגים בשנה בתאונות אופניים מסתכם ב-16 בני אדם בשנה. בשנת 2010 נהרגו 18 בני אדם בתאונות אופניים. משנת 2003 נהרגו 125 בני אדם בתאונות אופניים.


לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
מחליפים מהלומות: אור ירוק נגד השר, ולהיפך
מנכ"ל עמותת "אור ירוק": המכוניות כאן יקרות - בגלל הממשלה
הילדים משחקים בכביש? זה עלול להיגמר רע
Comments