מומחים ממליצים: אימון גופני בכל יום מפחית את הסיכון לסרטן

פורסם: 31 באוג׳ 2010, 8:03 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 13 ביוני 2011, 6:14 ]

מומחים מהקרן העולמית לחקר הסרטן ממליצים על לפחות 45 דקות של אימון גופני מדי יום להפחתת הסיכון להיווצרות סרטן השד והמעי. לדבריהם, אפילו ביצוע עבודות בית כמו שאיבת אבק, או רכיבה על אופניים, יכול להפחית באלפים את שיעור המתים

סוכנויות הידיעות | 31/8/2010 11:21
מדענים מהקרן העולמית לחקר הסרטן ממליצים להקפיד על ביצוע אימון גופני מתון בכל יום, כחלק מהניסיון להילחם בהתפשטות של המחלה. לדברי החוקרים, אפילו 45 דקות ביום של התעמלות, בין אם מדובר בהליכה מהירה או ביצוע עבודות בית, יכולות להפחית את שיעור מקרי סרטן השד בכ-5,500 בני אדם בבריטניה בלבד בכל שנה.
גם הליכה מתונה מספיקה למניעת סרטן
גם הליכה מתונה מספיקה למניעת סרטן צילום המחשה: SXC

כמו כן, הדגישו המומחים כי לפחות 4,600 מקרים של סרטן המעי יכולים להימנע אם אנשים יקפידו על אימון באורך 30 דקות מדי יום. בסיכום כללי - הקפדה על ביצוע פעלות ספורטיבית מדי יום עשויה להביא להפחתה של 12% בשנה של שני סוגי הסרטן הללו.

אנשי הקרן העולמית, ארגון גג לחקר הסרטן שמקום מושבו בלונדון ולו סניפים גם בארה"ב, גרמניה, הולנד והונג קונג, מאמינים כי שיעור התמותה מסרטן המעי והשד יפחתו ב-1,900 וב-1,500 בני אדם בהתאמה מדי שנה בשנה בתנאי שהאוכלוסייה תקפיד על אימון גופני מדי יום.
גם שאיבת אבק

בהודעה מטעם מומחי הקרן נאמר כי בכוונתם לשים דגש על הקשר שבין התעמלות וההשפעה הישירה למניעת התחלואה בסרטן, שכן רק שליש מהתושבים בבריטניה מודעים לעובדה זו. ד"ר רייצ'ל תומפסון, בכירה בקרן העולמית לחקר הסרטן, מדגישה שביצוע אימון גופני מדי יום אינו מחייב הגעה לחדר הכושר.

לדבריה, לצד ביצוע הליכה מהירה פעילויות נוספות שיכולות להוות תחליף לאימון הגופני כוללות רכיבה על אופניים, שחייה, ריקוד, תחזוק הגינה ואפילו שאיבת אבק ועבודות בית נוספות.


"ישנו כיום קשר חזק מאוד שמעיד על כך שלפעילות גופנית חלק חשוב במניעת סרטן. אפילו ביצוע פעילות מתונה יכולה למנוע אלפי מקרים של סרטן מדי שנה", סיכמה תומפסון. לדבריה, פעילות פיזית הפחיתה גם את הסיכון להיווצרות של סרטן רירית הרחם.

לכתבה באתר nrg


כתבות קשורות:
פעילות גופנית סדירה כדרך לטיפול והתמודדות עם מחלת הסרטן
מחקר בארה"ב: קשר בין השמנה, צריכת דלק, תאונות, הוצאות
למה לרכב על אופניים - ההיבט הבריאותי
5 דרכים בהן מכוניות תורמות לסרטן
הקשר בין רכיבה על אופניים, פעילות גופנית, בריאות ומניעת מחלות לב
המכות שמביא עלינו השימוש ברכב הפרטי
רכיבה על אופניים והליכה מהירה מסייעים להפחתת משקל בנשים
מחלות כרוניות, כולל סרטן, מחלות לב וסכרת, גורמות ליותר מ-60% ממקרי המוות בעולם
מחקר: גם סיגריה אחת ביום מזיקה לבריאות

Comments