הדלק מתייקר? פיילוט האופניים של הרכבת מתרחב מבנימינה עד אשקלון

פורסם: 28 בפבר׳ 2012, 11:50 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 ביולי 2012, 4:31 ]

למעריב עסקים נודע כי בשבועות הקרובים תרחיב רכבת ישראל את הפיילוט באופן משמעותי ותאפשר לנוסעים לעלות עם אופניים גם בקו בנימינה-אשקלון, לו 17 תחנות; במידה והפיילוט יצליח - הוא יורחב גם לקווים נוספים

יעל דראל | 28/2/2012 16:10 
תגיות: רכבת,אופניים
 
פיילוט האופניים של רכבת ישראל, שהתחיל לפני חודשיים באופן מצומצם ואפשר לנוסעים להעלות אופניים בשעות השפל בין הוד השרון לראשון לציון - מתרחב באופן משמעותי. למעריב עסקים נודע כי בשבועות הקרובים צפויה רכבת ישראל להרחיב את הפיילוט ולאפשר לציבור הנוסעים לעלות עם אופניים לרכבת גם בקו בנימינה-אשקלון.

כאמור, בחודש ינואר השיקה הרכבת את הפיילוט בשעות השפל בכל התחנות שבין הוד השרון לתחנת ראשון לציון מערב. בחודש החולף הורחב הפיילוט גם לנוסעים מקו תל אביב ועד לתחנת ראשון לציון ראשונים.

על פי התוכנית שאושרה, יכולים הנוסעים המעוניינים בכך להעלות אופניים לרכבת בימים א'-ה' בשעות השפל: לפני השעה 06:00 בבוקר, בין השעות 9:00-15:00 והחל מהשעה 19:00 ועד לרכבת האחרונה באותה יממה.

בימי שישי יכולים ציבור הנוסעים להעלות אופניים לרכבות במשך כל שעות הפעילות, אך ברכבת ציינו כי במוצאי שבת לא מתאפשרת העלאת אופניים מפאת עומסי הנוסעים.

ברכבת ציינו כי הרחבת הפיילוט לקו בנימינה-אשקלון הינה צעד משמעותי בשירות החדש - בעיקר בשל כמות התחנות הגדולה בקו זה (17 תחנות) וכמות הנוסעים הרבה שנוסעת בו מדי יום. עוד אמרו ברכבת, כי לאורך התוואי מפוזרים מספר רב של מסלולים בטבע לרכיבה על אופניים וכי במידה והפיילוט הנוכחי יצליח יוחלט אם להרחיב את המהלך גם לקווים נוספים.

לצד זה הדגישו ברכבת, כי ניתן להעלות אופניים מתקפלים לרכבות בכל שעות היממה וללא הגבלה.
צילום: ישראל בשביל האופניים
לעלות עם האופניים לרכבת. גם בקו בנימינה אשקלון צילום: ישראל בשביל האופניים
 
 יותם אביזוהר, מנהל עמותת 'ישראל בשביל אופניים', ליד קרון מסומן לאופניים

כתבות קשורות:
 
 
 
 
 
Comments