שבילי אופניים בת"א: הנהגים מתעלמים מהרוכבים

פורסם: 9 במאי 2011, 10:02 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 10 ביוני 2011, 5:08 ]
עיריית תל אביב הפכה את אחד הצירים המרכזיים בעיר לידידותי עבור רוכבי האופניים, באמצעות הסטת כלי הרכב החונים לצד המדרכה. הרעיון מצוין, אלא שבעלי המכוניות מתעלמים מהסידור החדש למרות השילטו הברור. העירייה: הנהגים צריכים להתרגל
אלעד רובינשטיין, 9/5/2011

אם אין תחבורה ציבורית מסודרת, נעבור לאופניים. עיריית תל אביב מקדמת לאחרונה בדרכים שונות את השימוש באופניים. לאחר שפרויקט השכרת האופניים לכל דורש יצא לדרכו, מואצת הסדרת מסלולי רכיבה ייעודיים ברחובות העיר. כך למשל הסתיימה לפני ימים אחדים הסדרת המסלול לאורכו של רחוב פנקס, ציר תנועה מרכזי ממזרח למערב. כפי שנעשה בעבר ברחוב משה דיין, גם כאן הוחלט שלא לסלול שביל אופניים נפרד, אלא להסיט לשמאל את המכוניות החונות, וליצור כך מסלול רכיבה בין המדרכה לרכב החונה. איך מסתדרים עם זה הנהגים? הם לא. צפו בווידאו:

תגובת עיריית תל אביב: "אנו מודעים לבעיה ברחוב פנקס, ומבינים שנהגי הרכב הפרטי צריכים להתרגל לעיצוב הרחוב החדש, בו נתיב האופניים נסלל על הכביש ולא על המדרכה. על כן הוצבו שלטים ותמרורים בדבר הסדרי התנועה החדשים לאורך הרחוב, ואגף הפיקוח יאכוף כנגד הנהגים שיחנו בניגוד להסדרים. תחילה באמצעות דו"חות אזהרה, ובהמשך גם באמצעות קנסות כספיים".

 לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
סוללים נתיב לאופניים ברחוב בלוך בתל-אביב
עיריית תל אביב והתושבים על מסלול התנגשות
הקרב הגורלי על שביל האופניים בתל אביב
על איזה סעיף בהנחיות לתכנון שבילי אופניים לא עבר שביל האופניים שנסלל ברחוב אבן גבירול?
לדווש בירוק: כל מה שצריך לדעת על מיזם השכרת האופניים החדש של תל אביב

רוכב אופניים מנסה לרכב בנתיבי האופניים בניו יורק
Video - Amende pour avoir roule en dehors de la piste cyclable

 


Comments