נשיא על גלגלים: פרס בשביל ישראל לאופניים

פורסם: 30 במאי 2013, 11:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 30 במאי 2013, 11:18 ]
המקטע הדרומי של שביל ישראל לאופניים במכתש רמון יצא לדרך, ולכבוד האירוע המשמח הוזמן האזרח מס' 1 במדינה, שהזניק את הרוכבים וקיבל "קסדת רוכבים נשיאותית"
ynet, 29/5/2013

נשיא המדינה, שמעון פרס, חנך הבוקר (ד') את "שביל ישראל לאופניים"- "מקטע מכתש רמון" עם רוכבי אופניים מכל הארץ אל מול נופו היפה של מכתש רמון. 

הנשיא קיבל את "קסדת הרוכבים הנשיאותית" מקבוצות הרוכבים והזניק אותם לרכיבת הפתיחה ואמר: "למדינת ישראל אין רוחב גאוגרפי

קטע ראשון בשביל ישראל לאופניים

הגלגל זז  / ynet

באירוע רכיבה מיוחד נחנך המקטע הראשון של שביל ישראל לאופניים - 85 ק"מ של רכיבה אתגרית בין מעלה שחרות לאילת
לכתבה המלאה

אך יש לה אורך ונופים שאין שניים להם בעולם. אין מכתש כזה בעולם ואין בראשית כזו. רכיבת האופניים היא ספורט נהדר המאפשר לראות את נופי הארץ היפה שלנו בגובה העיניים - וכעת אנו פותחים זאת לרוכבי העולם כולו. מדינת ישראל מובילה גם ברכיבת אופניים". 

הנשיא פנה אל הרוכבים והוסיף בחיוך ואמר: "הייתי שמח להצטרף אליכם לרכיבת הפתיחה". לאחר מכן, הסיר פרס את הלוט ממפת השביל, גזר את הסרט לחנוכת השביל והזניק את הרוכבים לרכיבה. אל הנשיא התלוו רונה רמון (אלמנתו של אילן רמון) שאול גולדשטיין מנכ"ל רשות הטבע והגנים ופלורה שושן, ראש המועצה מצפה רמון. 

היה שמח להתלוות לרכיבת הפתיחה. פרס חונך השביל, היום (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
היה שמח להתלוות לרכיבת הפתיחה. פרס חונך השביל, היום (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

38 ק"מ של רכיבה מדברית

יודגש כי המקטע הדרומי החדש של השביל, באורך 38 ק"מ, הוא אחד המקטעים היפים לרוכבים ישראלים ובינלאומיים. פתיחתו של המקטע משלבת עבור הרוכבים נסיעה בנוף מדברי שאין דומה לו בעולם, ותנאי שטח קשים לרכיבה. 

השביל מתפתל לאורך שפת מצוק המכתש, החל מגן הפסלים של מכתש רמון, לאורך המצוק, וממשיך בערוץ נחל חווה ועולה שוב לשפת המכתש. השביל ממכתש רמון ועד חאן מבארות, באורך 38 ק"מ, משלים ביצוע של כ-300 ק"מ מ"שביל ישראל לאופניים" עד כה מהחרמון ועד אילת. 

אין מכתש כזה בעולם ואין בראשית כזו. הנשיא במכתש רמון (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
אין מכתש כזה בעולם ואין בראשית כזו. הנשיא במכתש רמון (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין אמר כי: "זוהי פיסה מדהימה המזמינה רוכבים מכל העולם לארצנו המדהימה. המסלול צפוי למשוך לישראל אלפי רוכבים מכל העולם ויציב את ישראל כיעד מוביל לרוכבי אופניים בעולם". 

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
Israel set to join the top division of cycling nations?
'bicycle encouragement bill' was submitted to the Knesset
Comments