פרויקט השכרת האופניים בת"א יוצא לדרך

פורסם: 10 בפבר׳ 2010, 2:25 על ידי: Sustainability Org
תאריך פרסום: 28/1/2010
 
בקרוב תרושת תל אביב ב-150 תחנות להשכרת אופניים. כמה זה יעלה לכם? 14 שקל ליום או 240 שקל לחודש.
 
1,500 זוגות אופניים יוצבו בקרוב ב-150 תחנות עגינה שיפוזרו ברחבי תל אביב. כך אישרה השבוע ועדת הכספים של העירייה במסגרת השלב הראשון של פרויקט השכרת האופניים. תל אביב בדרך להפוך לעיר הראשונה בארץ שצועדת בעקבות פריז וערים אחרות בעולם שמיזם דומה כבר פועל בשטחן ובדרך כלל בהצלחה רבה. עלות מנוי שנתי צפוי להיות 240 שקל, מנוי יומי יעלה לכם 14 שקל ביום חול ו-20 שקל בשבתות וחגים. עלות מנוי שבועי צפוי לעלות כ-60 שקל.

צילום: אבי גרצמן
מתקן להשכרת אופניים בפריז. בקרוב בתל אביב צילום: אבי גרצמן

האות להחייאת הפרויקט ניתן לפני כשבועיים אז אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את התיקון בחוק הקסדות, אשר יאפשר נסיעה על אופניים בעיר ללא חובת חבישת קסדה. בעמותת ישראל בשביל האופניים מסבירים שבעולם קיימים פרויקטי השכרת אופניים מצליחים רק במדינות בהן אין חובה גורפת של חבישה של קסדה.
  
"אנחנו מאמינים שפרויקט השכרת האופניים יחשוף אלפים רבים המתגוררים בתל אביב או המגיעים לתל אביב ליתרונות הברורים של האופניים ככלי תחבורה: מהיר, שקט, חסכוני, בריא ושאינו סובל מפקקים ומבעיות חניה", אמר יותם אביזוהר, מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים. "אנחנו נפעל מול עיריית תל אביב והעיריות של הערים השכנות  כדי להרחיב את שירות השכרת האופניים למטרופולין כולו", הוסיף.

 
Comments