פתח תקוה מציעה: אופניים חינם לכל תלמיד

פורסם: 3 בדצמ׳ 2009, 2:36 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 בדצמ׳ 2009, 2:55 ]
מועד פרסום: 1/12/2009
 
עיריית פתח תקוה תשכיר ללא תשלום זוגות אופניים לתלמידים. המטרה: לסייע לתלמידים להגיע בקלות לבתי הספר.
 

לא רק באוטובוס: עיריית פתח תקוה תציע בקרוב חינם אין כסף זוגות אופניים לתלמידים המגיעים משכונות חלשות. המטרה: לאפשר להם להגיע לבתי הספר מבלי להזדקק לתחבורה ציבורית. על פי התכנון, יחזיר התלמיד את האופניים בתום יום הלימודים.  

השבוע התקיימה באולם מועצת העיר ישיבה ראשונה של ועדת הבריאות העירונית, בראשות איציק ברוורמן (איכפ"ת), במסגרתה הוחלט כי אחד הפרויקטים המובילים בחודשים הקרובים יהיה פיתוח נושא רכיבת אופניים בפתח תקוה.  

במקביל, החליטה הוועדה לממן את רכישת האופניים למועדוני נוער, שיוקמו בשכונות בהן ידי הורים אינה משגת. החלטת הוועדה היא חלק מפרויקט גדול יותר, במסגרתו תתקיים הסברה והדרכה בנושא רכיבה, יוקמו מועדים בנושא, יקודמו סלילת נתיבי ומסלולים מתאימים ותועמק המודעות לשימוש בהם על ידי התושבים. 

כאמור, בכוונת הוועדה להגיע למצב בו יוכלו תלמידים להשתמש באופניים, שימוקמו במתנ"סים השונים, ולהגיע באמצעותם לבתי הספר. התלמיד יתבקש לחתום על טופס המבהיר כי הוא שכר את האופניים ללא תמורה, למעט עירבון כלשהו. בסוף יום הלימודים יהיה עליו להחזירם כשהם במצב תקין. 

לדברי גורמים בוועדת הבריאות, המטרה היא לאפשר הגעה ספורטיבית וזולה יותר לתלמידים משכונות, כמו יוספטל, עמישב, שעריה, אחדות ואחרות, שחלקם משתייכים למשפחות ברוכות ילדים והוריהם אינם יכולים לרכוש עבורם אופניים.

בנוסף, תפתח בשבועות הקרובים ועדת הבריאות, בשיתוף עם אגף הספורט בעירייה, חוגי רכיבה מקצועית במספר שכונות בעיר. 

ההערכה היא כי מלאי האופניים יגדל בהדרגה, וכך יוכלו יותר תלמידים להשתמש בהם. בנוסף, יש צפי כי חברות פרטיות יסכימו לתרום זוגות אופניים, דבר שיגדיל את המלאי עוד יותר.

 

לכתבה ב-mynet

לכתבה באתר רוטר

Comments