רעננה: מה עם רוכבי האופניים?

פורסם: 4 ביולי 2013, 11:47 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 ביולי 2013, 11:47 ]
נגה גור-אריה 04.07.2013

רוכבי אופניים ברעננה מלינים כי במהלך העבודות בשכונת "נאות עוזי" שובש שביל האופניים שעבר בסמוך ונהרס מתחם החניה, ששימש נקודת התרעננות לרוכבים באזור לב הפארק ברעננה, בין הרחובות יאיר שטרן ודרך הפארק, היה שביל אופניים, ששימש רוכבים מהעיר והסביבה. מדובר באחד משני שבילי אופניים שקיימים בעיר.

השביל הסתיים במגרש החניה ליד מרכז הטניס העירוני, שם היה מתחם לרווחת הרוכבים, שכלל חניה לאופניים וספסלי ישיבה, שהיוו תחנת התרעננות עבור הרוכבים. במרכז המתחם, ניצבת אנדרטה לזכר סמ"ר איתי אדלר ז"ל, תושב העיר שנפל באסון המסוקים, כשלידה הכיתוב "פינת שביל האופניים". בימים אלו נבנות באזור יחידות דיור, במסגרת שכונת "נאות עוזי". למגינת לבם של רוכבי האופניים המתוסכלים, במסגרת עבודות הבנייה, שובש שביל האופניים ונהרס המתחם כולל פינת האופניים שלצד האנדרטה.

לדברי מאיר יוניש, רוכב אופניים ותושב העיר, הריסת שביל האופניים ופינת המנוחה היא פגיעה ברוכבי האופניים בעיר: "באו והרסו את השביל במסגרת הבנייה. כשראיתי שהכל הרוס, התקשרתי למוקד העירוני כדי לדעת מה קרה, מי עשה את זה והאם השביל ייסלל מחדש. אמרו שיחזרו אליי ולא חזרו. הרסו את השביל ולאף אחד לא אכפת. זה השביל האמיתי היחיד שיש בעיר, וגם אותו הרסו לנו".

יצחק אדלר, אביו של איתי ז"ל: "דיברו איתנו מהעירייה, אמרו לנו שהייתה איזו טעות בבנייה וצריך להזיז את הפינה ואת האנדרטה. הבנתי שהפירוק הוא זמני ושהם מתכוונים להתקין חזרה, רק עוד אין תאריך לזה. נעקוב אחרי ההתקדמות, ואני מקווה שהכל יסתדר".

הריסת שביל האופניים, הזכירה לרוכבים את הבטחותיו של ראש העירייה בדבר סלילת שבילי אופניים ברחבי העיר. "לוקאל", הפנה אל ראש העירייה, נחום חופרי, שאלה בדבר ההבטחות לסלילת שבילי אופניים כאשר מנגד, נהרס השביל הבודד הסלול.

מהעירייה נמסר בתגובה: "במסגרת עבודות הבנייה בשכונת נאות עוזי, שובש קטע קצר משביל האופניים היוצא מדרך הפארק ועובר בשטח הפרטי המיועד לבנייה. הקטע ייסלל מחדש בסיום הבנייה.

"פינת ההתרעננות והמתקנים שהוצבו בה, ע"ש חלל צה"ל איתי אדלר, ז"ל, הועתקו מהמקום ויוצבו מחדש בתיאום עם בני משפחת אדלר, גם זאת, עם סיום עבודות הבנייה.

"יודגש, כי לעיריית רעננה תכנית אב מפורטת לשבילי אופניים שייסללו ברחבי העיר, אשר תצא לפועל בשנים הקרובות. תכנית זו כוללת סלילת שבילי אופניים בכל הדרכים הראשיות של העיר לרבות רחוב וייצמן, רחוב אחוזה, המלכים, הנשיאים, קרן היסוד, קזן, שברץ ורחוב ירושלים, כולל חיבור עם הרצליה. עוד יש לציין כי בכל השכונות החדשות נסללים שבילי אופניים במהלך סלילת הרחובות".

לכתבה באתר לוקאל

כתבות קשורות:
צילום מצב - שבילי האופניים בעיר רעננה
Comments