נחום חופרי, ראש עיריית רעננה, אומר "כן" לאופניים

פורסם: 30 בנוב׳ 2010, 1:41 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 20 ביוני 2012, 0:38 ]

נחום חופרי, ראש עיריית רעננה, אומר "כן" לאופניים: ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, נענה להזמנתו של אריאל מרגלית, פעיל רענני מקבוצת "השרון בשביל אופניים", להצטרף לרכיבת במסגרת ה"מסה קריטית" למען שבילי אופניים עירוניים.

עודד בר | פורסם: 29.11.2010 10:40

ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, נענה להזמנתו של אריאל מרגלית, פעיל רענני מקבוצת "השרון בשביל אופניים", להצטרף לרכיבת אופניים במסגרת ה"מסה קריטית" למען שבילי אופניים עירוניים, אשר נערכה ביום שישי שעבר. חברי הקבוצה קיבלו את פניו של ראש העיר במחיאות כפיים כאשר הגיע רכוב על אופניו לפינת אחוזה וכביש 4 (גהה). "השרון בשביל אופניים" מברכת את הצטרפות ראש העיר, ומצפה שראשי ערים ובכירי המערכות העירוניות נוספות יצטרפו לרכיבות בהמשך.

קבוצת "השרון בשביל אופניים" שמה לעצמה למטרה להפוך את אזור השרון לידידותי לאופניים, דבר אשר ישפר את איכות החיים, איכות הסביבה, והבטיחות בדרכים של כלל התושבים. המעבר משימוש ברכב ממונע לאופניים יביא לשיפור איכות האוויר, ירידה בצריכת הדלק והפחתה ברעש הסביבתי הנגרם מהתחבורה הממונעת.

תחבורת האופניים בחו"ל, ובמיוחד בהולנד ודנמרק, הוכיחה את עצמה כפתרון יעיל, זמין, נקי, וזול לעומת השימוש במכונית. "המדיניות המיושנת של ממשלת ישראל אשר קובעת שהפתרון לפקקי תנועה הוא להקים עוד מחלפים, פשטה את הרגל." כך טוען לארי פאול, תושב כפר סבא ואחד מראשי הקבוצה. "הרי ללא מענה חלופי הולם, המשך המדיניות הנוכחית רק תעודד את הציבור לקנות עוד ועוד מכוניות, כי הכביש תמיד הופך להיות הדרך הכי נוחה וזמינה להגיע ממקום למקום – עד הפקק הבא. תל אביב מובילה בארץ בתחום זה בקידום רכיבת האופניים כפתרון תחבורתי חלופי."

ד"ר אמנון קירו, אחד מראשי הקבוצה ותושב כפר סבא, טוען שהציבור לא יעלה על אופניים כל עוד הוא נאלץ לרכב על המדרכות או על כבישים ללא סימני שבילים מסודרים לאופניים. "זה פשוט מסוכן ולא בטיחותי", ומוסיף: "החוסר בתשתיות לרוכבי האופניים באזור מרתיע אנשים רבים מלהשתמש בכלי תחבורה זה כאלטרנטיבה למכונית."

העיתונות המקומית עוסקת לאחרונה בקשיי התחבורה באזור השרון, ופאול מציין שתגובת עיריית כפר סבא לא הייתה מספקת. להלן ציטוט מתגובת עיריית כפר סבא: "אין ספק כי השלמת פרויקטים תשתיתיים גדולים בשנים הקרובות, כגון הארכת כביש 531 עד לכביש החוף והשלמת המחלפים בתל-חי וסוקולוב, הפיכת צומת רעננה למחלף והרחבת ושדרוג כביש 4 עד צומת השרון..." (עיתון קול הכפר גיליון 1042 מתאריך 5/11/10, דף 49). מה הם אומרים בעצם?: יאללה – בואו נעיף את הפקק שלנו עוד כמה קילומטרים לעבר החצר של השכן. העיקר שהתושבים שלנו יפסיקו לבוא אלינו בטענות."

הציבור מוזמן להצטרף ליוזמה הירוקה של  קבוצת "השרון בשביל אופניים" וגם לרכב איתה במסגרת ה"מסה קריטית" החודשית למען שבילי אופניים עירוניים, רכיבה אשר מתקיימת בכל יום השישי האחרון של החודש בשעה 9:30 בבוקר. נפגשים ברחבה הגדולה הצמודה לקניון ערים בכפר סבא (ויצמן 71).

לכתבה באתר IsraelNow

Comments