"ברעננה, הרוכבים חושבים אחרת"

פורסם: 10 ביוני 2016, 1:42 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 10 ביוני 2016, 1:42 ]
רועי רובינשטיין 01.06.2016

תלמידים מכיתות ח' בחטיבת אלון והוריהם השתתפו בערב בנושא בטיחות בדרכים ברכיבה, בסיומו חתמו ההורים והילדים על אמנה משותפת להגברת הבטיחות ברכיבה על אופניים

תחת הסיסמה "ברעננה, הרוכבים חושבים חיים" התקיים ביום שני השבוע ערב ראשון מסוגו, בנושא בטיחות בדרכים ברכיבה על אופניים לתלמידים ולהורים של שתי כיתות ח' מחטיבת הביניים אלון. 

מי שיזמו את האירוע היו חבר מועצת העיר ומפקד סיירת ההורים, ניר קריסטל, מנהלת המטה לבטיחות בדרכים בעיריית רעננה, רונית עוזרי, יוסי בלגזל, הממונה על אזור השרון ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים וצוות חטיבת הביניים אלון בראשותה של הגברת טלי כהנוביץ'.

"הבעיה של הבטיחות בדרכים ברכיבה על אופניים ותופעת האופניים החשמליים במיוחד, מעסיקות את כל הגורמים העוסקים בכך, מהרמה העירונית, דרך גורמי האכיפה, מערכת החינוך וגם אותנו בסיירת ההורים. רק לפני כמה שבועות נכנס לתוקף החוק החדש שקובע שהרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 בלבד, רק בשבילי אופניים או על הכביש, וגם הוא מציב אתגרים ודילמות שונות לילדים ולהורים. לכן, בחרנו לקיים ערב משותף להורים ולילדיהם, כדי שהם יגבשו יחד פתרונות לדילמות הבטיחות השונות ובכדי ליצור שיתוף ומערך של הסכמות פנימי גם בבית", אומר קריסטל.

במהלך הערב העלו שחקני תאטרון בפני הקהל בצורה אינטראקטיבית דילמות הקשורות לרכיבה על אופניים. לנוכחים הוקרן סרטון שצולם במיוחד ברעננה בנושא הרכיבה על אופניים, אשר נפתח בדברים שנשא ראש העיריה, זאב בילסקי, לילדים ולהורים, והתקיימה פעילות של "שולחנות עגולים", כאשר כל קבוצה של ילדים והורים דנה בסוגיות הקשורות לבטיחות ברכיבה על אופניים. 

בסיום האירוע חתמו ההורים והילדים על אמנה משותפת למען הגברת הבטיחות ברכיבה על אופניים. להורים חולקו חומרי הדרכה לעבודה משותפת עם הילדים בבית ואילו הילדים זכו לשי באדיבות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים – מנשא לטלפון הנייד, כדי למנוע מהם להחזיק טלפונים בשעת רכיבה. 

"זה היה פיילוט ראשון במסגרתו ניסינו להציף את הבעייתיות הקיימת ברכיבה על אופניים ובעיקר האופניים החשמליים. היה לנו חשוב לייצר דו-שיח ומערך של תובנות והסכמות בין ההורים לילדים. מהדברים שאמרו על הבמה התלמידים - נציגי קבוצות הדיון, עולה דבר אחד ברור התלמידים מבינים היטב את חשיבות הבטיחות ויש בהחלט עם מי לעבוד. הנוער שלנו מצפה מאיתנו ההורים, מגורמי האכיפה ומכל שאר הגורמים הרלוונטיים כמו העירייה ומשרד התחבורה לדאוג לחינוך, לאכיפה ולתשתיות", סיכם קריסטל.

לכתבה במקומון לוקאל

Comments