עיריית רמה"ש הכשירה עשרות מתקנים דקורטיביים לקשירת אופניים

פורסם: 18 בספט׳ 2015, 12:42 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 בספט׳ 2015, 12:43 ]
כתב LOCAL 07.09.2015

עיריית רמת-השרון הכשירה עשרות מתקנים דקורטיביים לקשירת אופניים. המתקנים הוצבו במתחמי בתי-הספר השונים ובהמשך יוצבו גם במרחב הציבורי ברחבי העיר. המתקנים החדשים יאפשרו קשירת אופניים בנוחות ובכך תיפתר תופעת קשירת האופניים במקומות מאולתרים- מה שפוגע בחזות העיר ומפריע לעתים למעבר הולכי רגל.

בעירייה מציינים כי, "היוזמה באה במסגרת שורה ארוכה של צעדים שקידמה העירייה לעידוד הרכיבה על אופניים ולהתמודדות עם תופעת השימוש הגובר באופניים חשמליים, מתוך התובנה, שרכיבה על אופניים משפרת את הבריאות, משפרת את הכושר הגופני וכמו כן מפחיתה זיהום האוויר ושומרת על הסביבה".

עוד מציינים בעירייה כי, הצבת מתקנים לקשירת אופניים, מקודמת במקביל לפרויקט שהעירייה יזמה להכשרת כ-25 ק"מ של שבילי אופניים, שיקיפו את כל העיר ממזרח למערב ומצפון לדרום, כולל גישה לישובים הסמוכים. הפרויקט אותו מובילה ראשת העירייה בפועל שירה אבין, משתלב בצביון של רמת השרון, עיר קטנה בעלת איכות-חיים גבוהה ותודעה ספורטיבית מפותחת, ונועד לקדם את תרבות רכיבת האופניים בעיר, כאמצעי להקטנת תנועת כלי-הרכב המוטוריים ולצורכי רכיבת פנאי, ספורט ונופש.

רשת שבילי האופניים תחבר את אזורי המגורים ברחבי רמת השרון למוקדי עניין שכונתיים ועירוניים (מוסדות חינוך וקהילה, רחובות מסחריים, אזורי תעסוקה ועוד), הן לצורכי היומיום והן לצורך רכיבת פנאי וספורט בשטחים הפתוחים. הפרויקט ברמת השרון, יתחבר בהמשך לרשת אוטוסטרדות לאופניים שמקדם משרד התחבורה, שתחבר את רמת השרון לתל אביב ולכל הערים השכנות בשרון. צוותי העבודה שהוסמכו באגף ההנדסה לקידום הפרויקט, כוללים מתכנן אורבני, יועץ לשיתוף-הציבור, מתכנן כבישים ואדריכל נוף. באחרונה התקיימה ישיבת התנעה ראשונה לפרויקט, שיכלול שלבי תכנון מפורט, מדידה וכד'.

לכתבה באתר לוקאל

כתבות קשורות:
רמת השרון מקדמת 25 ק"מ של שבילי אופניים
הצעה: שבילי אופניים בין רמת השרון לתל אביב
צילום מצב - שבילי האופניים בעיר רמת השרון
רמת השרון: פארסה על המדרכה
Comments