רמה"ש: נוסעים עם אופניים חשמליים על המדרכות

פורסם: 22 בפבר׳ 2014, 10:25 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 22 בפבר׳ 2014, 10:26 ]
מאת שרון יונתן, 20/2/2014

עיריית רמת השרון פנתה למשרד התחבורה בעניין ובמענה התברר כי אין בידיהם פתרון למצב הבלתי נסבל שבו הפכו המדרכות ברחבי כל הערים לחגיגה אחת גדולה של מפגעים בטיחותיים בחודשים האחרונים התגברה תופעת השימוש הנרחב באופניים חשמליים בקרב בני הנוער, הנוסעים עליהם על מדרכות, כבישים וחוצים מעברי חציה בצורה מסוכנת.

עיריית רמת השרון פנתה למשרד התחבורה בעניין ולפי התשובה שקיבל צביקה שמואלי, מנהל מחלקת התנועה והמטה לבטיחות בדרכים בעירייה, אין למשרד התחבורה פתרון למצב הבלתי נסבל שבו הפכו המדרכות ברחבי כל הערים לחגיגה אחת גדולה של מפגעים בטיחותיים עקב ריבוי האופניים החשמליים.

בתגובה למכתבו של שמואלי, השיב לו יעקב פרלשטין, המפקח על התעבורה במחוזות ת''א ומרכז במשרד התחבורה: ''אנו ערים להגברה משמעותית בתנועת אופניים ברחובות הערים, בד בבד עם גידול זה נוספו כלים חשמליים (אופניים, קורקינטים) אשר לנו לא ברור כלל אם הם רשאים להשתמש בשבילי האופניים אך לבטח אין להם רשות להשתמש במדרכות ההליכה. אלה כלי רכב לכל דבר למעט רישוי''.

חוסר הוודאות של משרד התחבורה לגבי כלים אלו מתבטא גם בהמשך דבריו של פרלשטין: ''ברור כי במדינה מסודרת יש לצפות למסלול רישוי ותקנות ספציפיות לכלים אלה, בכלל זה רישיון נהיגה (כן?לא?) ביטוח (לפחות צד ג') וגם החלטות לגבי היכן תנועתם של כלים אלה מותרת וכמובן אכיפה. בכל מקרה, כל האמור בסעיף זה הינו כידוע לך מעבר לתחום טיפולנו ואולי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תוכל לגרום להסדרת הנושא''.

לכתבה באתר לוקאלי

כתבות קשורות:
צילום מצב - שבילי האופניים בעיר רמת השרון
תכירו את ה"פלופ אופן" - הצעת בחירות פופוליסטית ברמת-השרון
סכנה בטיחותית ברכיבה על אופניים ברחוב משה סנה ברמה''ש
דיון בועדת הכלכלה בכנסת: מניעת היפגעות של רוכבי אופניים, קורקינטים ואופניים חשמליים
Comments