רמת השרון מקדמת 25 ק"מ של שבילי אופניים

פורסם: 24 ביולי 2015, 2:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 24 ביולי 2015, 2:13 ]
ראשת עיריית רמת השרון הכריזה כי עד 2020 יסללו ברחבי העיר כ-25 ק"מ של שבילי אופניים ייעודיים, אשר יתחברו לבסוף לפרויקט השבילים הענק של משרד התחבורה
הלל פוסק, 23/7/2015

רמת השרון: שבילי אופניים באורך כולל של 25 ק"מ, תקציב שעומד על 2 מיליון שקלים לשנה למשך חמש השנים הבאות ו-2020 כתאריך יעד לסיום הפרויקט. ראשת עיריית רמת השרון, שירה אבין, מבטיחה כי פרויקט שבילי האופניים הגדול בתחומי העיר יוצא לדרכו. במסגרת הפרויקט יסללו שבילים בכל העיר, בחלק מהמקרים על חשבון הכביש לצדו יעבור השביל, ובמקרים אחרים על חשבון המדרכה באזור. לדברי אבין, "מדובר בבשורה גדולה לחובבי הספורט ולהגנת הסביבה".

 

  • בהקמה: "רשת אוטוסטרדות לאופניים בגוש דן"

 

(יח"צ)
(יח"צ)

פרויקט שבילי האופניים הגדול יחל ברמת השרון בהשקעה מיידית של 2 מיליון שקלים, ויכלול בשלב ראשון שיימשך כחצי שנה את שלבי התכנון האורבני. שבילי האופניים הצפויים יתחברו בסופו של תהליך לפרויקט שבילי האופניים הגדול עליו הכריז לאחרונה שר התחבורה, ישראל כץ. לדברי העירייה, הפרויקט צפוי לחבר את העיר ממזרח למערב ומצפון לדרום, בין אזורי המגורים למוקדי עניין עירוניים.

בעירייה אומרים עוד כי פרויקט שבילי האופניים נועד לקדם את תרבות רכיבת האופניים בעיר, ובכך גם להקטין את מספר כלי הרכב הנוסעים בה. בתכנית שבילים לאורך רחובות ביאליק-ויצמן- ז'בוטינסקי, אוסישקין-ראשונים, שביל שיחבר בין שדרות ירושלים בהרצליה, דרך רחוב יבנה ברמת השרון אל רחוב הנצח, ואשר ימשיך אל דרך הראשונים ודרומה לשכונת נווה-גן דרך רחוב משה סנה. במזרח העיר צפויים שבילים ברחוב המלכים אל רחוב הזית, דרך מגרשי הטניס ובהמשך לשבילי הרכיבה בשדות רמת השרון. 

לדברי אבין: "אנו מצטרפים למגמה שתופסת תאוצה עולמית של שמירה על הסביבה וחיים בריאים. שבילי-האופניים יאפשרו ניידות קלה ונוחה באמצעות כלי תחבורה זריז וזמין, שאינו מוגבל על-ידי פקקי התנועה שלצערנו כל-כך מוכרים לנו. הנחתי את הגורמים המקצועיים לזרז את העבודות, והכל תוך שיתוף הציבור".

לכתבה באתר ynet
Comments