סכנה בטיחותית ברכיבה על אופניים ברחוב משה סנה ברמה''ש

פורסם: 1 באוג׳ 2013, 12:25 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 באוג׳ 2013, 12:45 ]
מאת שרון יונתן, לוקאל, 1/8/2013

מדובר בקטע ללא שוליים אשר לאורכו תעלה פתוחה בצדי הדרך ולכן הוא מהווה סכנת חיים יומיומית לרוכבים ממרכז רמה''ש לכיוון נווה גן ות''א

רוכבי אופניים ממשיכים לטעון לסכנה בטיחותית ברכיבה על אופניים ברחוב משה סנה, בקטע המחבר בין ת''א לרמת השרון. עמית שמש, רכז הרצליה ורמת השרון בעמותת ''ישראל בשביל אופניים'', מציין כי מדובר בקטע ללא שוליים אשר לאורכו תעלה פתוחה בצדי הדרך ולכן הוא מהווה סכנת חיים יומיומית לרוכבים ממרכז רמה''ש לכיוון נווה גן ות''א.

במכתב שהעביר שמש לפרופ' שרגא קירשנר, סגן ראש העירייה, הוא ציין: ''אנו מצפים למעורבותך האישית במתן פיתרון מיידי של העירייה למפגעים הבטיחותיים החמורים שציינו לאורך דרך משה סנה המסכנים את הרוכבים וההולכים לאורכה, אשר ביניהם נמנים תלמידים הלומדים בקומפלקס החינוכי 'הכפר הירוק' הסמוך. כל זאת כפיתרון ביניים עד שתאושר ותבוצע תוכנית האב הכוללת ברחבי העיר כמובטח''.

קירשנר השיב לשמש: ''שוחחתי עם ראש העירייה והגענו לסיכום כי בישיבת הוועדה לתכנון ובנייה נדון בהצעת החלטה שהגשתי מטעם סיעת הירוקים לערוך תכנית אב לנתיבי אופניים ברמת השרון. המדיניות היא לתכנן שבילי אופניים בטוחים, המופרדים מתנועת הרכבים ולמזגם עם רצף השבילים הירוקים ונקודות המפגש התרבותיות בליבת היישוב. תוכנית אב חדשה אותה תוביל העירייה ,תגובש בתהליך שיתוף ציבור בסיוע תושבים, ונציגי ארגוני רוכבים ותחבר את היישוב עם הערים השכנות''.

לכתבה באתר לוקאל


תגובת עיריית רמת השרון שניתנה בשנת 2010 לבעיה הבטיחותית הנובעת מהיעדר שבילי אופניים ברמה"ש:  "צר לנו, אך מדובר בהתפרצות לדלת פתוחה, שכן חבר המועצה רץ לעיתונות עם נושא שאותו כבר אישר בעבר ראש העיר איציק רוכברגר. ראש העיר והצוות המקצועי תכננו את פרויקט שבילי הליכה והרכיבה על האופניים, בתוואי עוטף עיר, כאשר בסוף התהליך יתחברו השבילים גם לערים השכנות ובכך תתאפשר לתושבי העיר ושכנינו מהערים השכנות, חוויה ספורטיבית מהנה".
Comments