פנייה לישי: הפעל את תקנות החנייה החדשות

פורסם: 11 במרץ 2012, 7:56 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 במרץ 2012, 7:57 ]

התקנות שהיו אמורות להגדיל את מספר חניות האופניים על חשבון המכונית הפרטית אושרו, אך לא נכנסו לתוקף. ארגוני תחבורה וסביבה לשר הפנים: "פרסם התקנות או שנפנה לבג"ץ"

nrg מעריב | 11/3/2012 16:32
 
תגיות: רכיבה על אופניים,משרד הפנים (סביבה),תחבורה (סביבה)
 
"כל בניין יחויב בחנייה מיוחדת לאופניים", הכריזה הכותרת של הידיעה שפרסמנו ב-nrg מעריב לפני כשנה. משרד הפנים, אומנם, זכה לחשיפת התקנות בתקשורת, אך החליט לאחר כמה שבועות שלא לפרסמן באופן רשמי. מאז, למעשה, הן לא נכנסו לתוקף. היום (א') פנו ארגוני סביבה ותחבורה לשר הפנים, אלי ישי, בדרישה להפעיל את תקנות החנייה החדשות לקידום תחבורה ציבורית ותחבורת אופניים. אם התקנות לא יאושרו, הארגונים מתחייבים לפנות לבג"ץ.

הפנייה של פורום הארגונים למען תחבורה ציבורית בוצעה באמצעות הקליניקה לצדק סביבתי של אוניברסיטת תל אביב, בפנייתם דורשים, כאמור, משר הפנים לפרסם את תקנות החנייה החדשות שאושרו על ידו לפני כשנה.
צילום: SXC
אופניים. בינתיים, באוויר צילום: SXC

מדובר היה בשורה של תקנות חדשות בתחום תקן החנייה, שכבר אושרו על-ידי המועצה הארצית לתכנון ולבנייה ונועדו להעדיף את התחבורה הציבורית והשימוש באופניים בערים על חשבון המכוניות הפרטיות.

התקנות כוללות צמצום הדרגתי של תקני החנייה לכלי רכב פרטיים באזורים שבהם יש מערכות הסעת המונים, עד כדי מחצית ממספר מקומות החנייה הקיימים כיום. המשמעות למעשה: ההגעה ברכב פרטי למרכזי הערים תהיה כמעט בלתי אפשרית, והנהגים יתבקשו להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית. פרסום התקנות והחלתן הוקפאה לפני שנה, לאחר שכבר ניתן לכך אישור האישור.

"אין הרבה החלטות שמצליחות לפגוע באוכלוסיה רחבה ומגוונת כל כך הכוללת קשישים ובעלי מוגבלויות, רוכבי אופניים ואופנועים, וכל אזרח המעוניין להגיע ממקום למקום במהירות ובבטחה, כמו החלטת השר להקפיא את תקנות החנייה החדשות", אמר יותם אביזוהר, מנכ"ל עמותת "ישראל בשביל אופניים", שהייתה שותפה לגיבוש התקנות.

"אנו חוששים כי הסיבה להקפאת התקנות קשורה בלחצים ואינטרסים אישיים המופעלים על שר הפנים מצד אנשי הנדל"ן", ציינה עדי קטיעי, דוברת ארגון "מגמה ירוקה" בתל אביב. לדבריה, באי פרסום התקנות השר אלי ישי אחראי להמשך קיומם של מחדלים אקולוגיים וסביבתיים. "פרסום תקנות החנייה החדשות הוא אחד הכלים החשובים שנועדו לשחרור המרחב העירוני לרשות הציבור והוא בלתי נפרד מתהליכי פיתוח התחבורה הציבורית", הוסיפה לרה פארן, מעמותת "תחבורה היום ומחר", "אי פרסומן הוא זלזול בתהליך קבלת ההחלטות של מוסדות התכנון".

טרם התקבלה תגובת משרד הפנים.


כתבות קשורות:
 
Comments