א​ושר תקציב לתכנון שביל האופניים במזרח ראשל"צ

פורסם: 19 בינו׳ 2012, 13:04 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 20 בינו׳ 2012, 5:04 ]
ראשתאריך פרסום: 17.01.12

אושר פה אחד תקציב בסך של 700 אלף ₪ לתכנון שביל האופניים במזרח ובמרכז עיר , נוסף לשביל בן 8 ק"מ שנסלל במערב העיר בהשקעה של 9 מיליון ₪.

נוסף לשביל בן 8 ק"מ שנסלל במערב העיר בהשקעה של 9 מיליון ₪, תסלול עיריית ראשון לציון שביל אופניים נוסף בן 7.5 ק"מ במזרח ובמרכז שיתחבר לשביל המערבי בהשקעה של 14 מיליון ₪; כעת, הפרויקט צובר תאוצה נוספת- מועצת העיר אישרה תקציב של כ-700 אלף ₪ לצורך תכנון השביל המזרחי שעבודות סלילתו יחלו בקרוב

מועצת עיריית ראשון לציון, אישרה באחרונה, תקציב של כ-700 אלף ₪ לצורך שלב תכנונו של שביל האופניים שיעבור במזרח ובמרכז העיר. למעשה, בימים אלו מתכננת עיריית ראשון לציון את שביל האופניים השני שיבנה במזרח העיר, נוסף לשביל שנסלל במערב העיר. את הפרויקט תבצע העירייה באמצעות החברה הכלכלית בהשקעה של כ- 14 מיליון שקלים. אורכו של מסלול האופניים במזרח העיר יהיה 7.5 ק"מ.

המסלול יתחיל בסמוך לשכונת צוריאל (כביש 18), ימשיך לרחוב חנה ומיכאל לוין – יגאל אלון – שדרות נים – הרצל – תש"ח – רמז – רוטשילד ויתחבר למסלול המערבי שמתחיל בתחנה המרכזית החדשה וממשיך עד לחוף הים. שבילי האופניים בעיר נסללים במסגרת תוכנית אב עירונית שנבנתה על ידי מנהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון.

התכנית מתווה ומסרטטת רשת שבילי אופניים הפרוסה על פני כל העיר ומחברת את חלקה המזרחי עם חלקה המערבי של העיר, כך, למעשה מסייעת באיחוד שני חלקיה של העיר-אתגר אליו נדרשו מחברי תוכנית המתאר של העיר ראשון לציון. התוכנית נערכה תוך התחשבות בבטיחות, נוחות ורציפות לטובת רוכבי האופניים.

לכתבה באתר ראשוןנט

 
Comments