הצעה: לאסור נסיעה באופניים חשמליים בחוף

פורסם: 17 במרץ 2015, 6:49 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 17 במרץ 2015, 6:49 ]
חבר מועצת ראשון לציון, עידן מזרחי, הגיש הצעה לאסור על נסיעה באופניים חשמליים בטיילת ובחוף. "מדובר בתופעה מסכנת ומפריעה לאיכות הבילוי בחוף"

מאת אביגיל קדם, 17/3/2015

למרות המטרד והסכנה שמהווים האופניים החשמליים, במשרד התחבורה עוד לא נמצא פתרון חד משמעי לסוגייה והמשטרה מתקשה לפעול נגד הרוכבים המסכנים את חייהם של הולכי הרגל ושל עצמם. חבר מועצת ראשון לציון ומחזיק תיק החופים, עידן מזרחי, החליט לנסות להתמודד עם הבעיה לפחות בעיר, והגיש השבוע הצעה לאסור על נהיגה באופניים חשמליים בטיילת חוף הים.

"כחבר מועצה ומחזיק תיק חוף הים סיירתי בשבת האחרונה בטיילת ונוכחתי לראות כי תושבים נוהגים באופנים חשמליים בטיילת שנועדה להולכי רגל. אנו


עדים למקרים בהם נפצעו ואף נהרגו אזרחים כתוצאה של תאונה עם נהגי אופניים חשמליים. מדובר בכלי רכב לכל דבר, שיש לו הכוח לפגיעה ממשית בחיי אדם", פתח את הצעתו. "לאור המצב, ברצוני להציע חוק האוסר באופן מוחלט על נהיגה באופניים חשמליים בשטח הטיילת, וכן לאכוף בחומרה רבה את החוק על מי שיעבור על כך. מתפקידנו כמקבלי החלטות בעיר לשמור על תושביה והמבקרים בה. הנני רואה בתופעה כמסכנת ומפריעה לאיכות הבילוי בחוף ועל כן יש לפעול בהקדם למניעת התופעה והתרחבותה במקומות שיש בהם סיכון לעוברים ולשבים".

 

אופניים חשמליים. מסכנים את המתרחצים (צילום: שאול גולן)
אופניים חשמליים. מסכנים את המתרחצים (צילום: שאול גולן)

 

מזרחי מספר שהגיע לבחון את התופעה בחוף לאחר פניות של תושבי העיר בנושא, "יצאתי לסיור במטרה ברורה לבדוק איך אני עושה שינויים לטובת המבקרים בחוף, שבאים ליהנות ולנוח. נראה כי תופעת האופניים החשמליים מאוד מטרידה ומפירה את השלווה בחוף. באופן כללי ניתן להבחין בתופעה שאינה מתאימה לנוף, במיוחד כשמדובר באזורים הומי אדם", אמר השבוע.

 

כיום ישנו איסור על כניסת טרקטורונים לאיזור חוף הים בראשון לציון, ומזרחי מסביר שהבקשה לחוקק חוק עירוני שימנע את כניסת האופניים החשמליים לאיזור הטיילת והחוף נובעת מאותה הסיבה. "מדובר בסכנה עבור כל אדם הנמצא במקום, בין אם מדובר במשפחות עם ילדים, אימהות עם עגלות או אחרים המשתמשים בדרך שנועדה להם ולא לכלי רכב. אני מאוד מקווה שנצליח לעשות תקדים ולקדם את הנושא כך שתיאסר הרכיבה בשטח הטיילת, ומשם לאזורים ציבוריים אחרים בהם נשקפת סכנה שמקורה ברוכבים אלה".

לכתבה באתר mynet


Comments