רכיבה בהשכרה: פדלים ללא הפסקה בת"א

נשלח 3 במאי 2011, 4:27 על ידי Sustainability Org

החל מאתמול ניתן לשכור אופניים בתחנות הפזורות ברחבי העיר. החיסרון: אם האופניים ייגנבו נדרש לשלם קנס של 4,500 שקל

נתיב נחמני | 2/5/2011 11:29
תגיות: תל אביב (סביבה), רכיבה על אופניים,השכרת אופניים
פרויקט השכרת האופניים בתל אביב יצא אתמול (א') לדרך כשלמעלה מ-200 בני אדם כבר הספיקו להירשם כמנויים.  תמורת 280 שקל בשנה (240 עבור תושבי תל אביב) יוכל כל אדם לעשות מינוי שנתי, שמקנה זכות לשימוש חופשי באופניים לפרקים של עד חצי שעה ברווחים של עשר דקות.

מי שמעוניין בהרפתקאה יומית יפרד מ-14 שקל ומחיר השכרה שבועית יהיה 60 שקל. היתרונות שמציע הפרויקט הראשון מסוגו בארץ רבים. המנויים יחסכו לעצמם את כאב ראש הקיים בטיפול באופניים, בשימון השרשרת, העלאת והורדת האופניים לרכבת, תיקון פנצ' רים ועוד. אך נטל ההימנעות מגניבה עדיין מוטל על כתפייהם של המשתמשים - ובגדול.
צילום: עיריית תל אביב
תחנה להשכרת אופניים. לא צריך לשמן ולהחליף פנצ'ר צילום: עיריית תל אביב

כשהתראיין לפני כחודשיים אמר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי שהיתרון הגדול בפרויקט, מעבר להיותו ידידותי לסביבה, הוא בכך שהמשתמש יכול להיות בראש שקט. "במקום שיגנבו לכם את ה אופניים, יגנבו לעירייה", התבדח חולדאי. אם לתת לו קרדיט, נאמר שייתכן שאז גם הוא לא ידע שהקנס על לקוח שנגנבות לו האופניים הוא 4,500 שקל. מי שמוכן לקחת את הסיכון יהנה מפריסה נרחבת מאוד ברחבי תל אביב. 150 עמדות אופניים פוזרו ברחבי העיר, במרחקים ממוצעים של 250 מטר האחת מהשניה . 1,500 זוגות אופניים יפוזרו ברחבי העיר כשהחזון הוא שהשוכרים ייקחו את האופניים למשך פרק זמן הנסיעה שלהם בלבד ויחזירו אותם לעמדות העגינה.

נכון לחודש מאי, ניתן לעשות רק מנוי שנתי דרך המוקד הטלפוני של "תל-אופן" או במשרדי העירייה. לאחר מכן, יוכל כל אדם לגשת לאחת העמדות, להעביר את כרטיס האשראי ולעשות מינוי לעצמו.
חצי שעת השימוש הראשונה באופניים תהיה חינם במסגרת המינוי, כשבסופה יחוייב המנוי להחזיר את האופניים לאחת העמדות ל"צינון" ל-10 דקות ואז יוכל לשכור אותן שוב. מי שמעוניין לשכור את האופניים לפרק זמן ארוך יותר ישלם לפחות חמישה שקלים על כל חצי שעה נוספת. ככל שהזמן ארוך יותר המחיר עולה.

 

לכתבות קשורות:
Comments