רכיבת מחאה על הרג רוכבי האופניים בכבישים

פורסם: 2 ביולי 2010, 5:59 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 באוג׳ 2010, 7:44 ]

רכיבה בקריאה לקידום תשתית בטוחה לרכיבת אופניים, לאורך כבישים בין עירוניים, תצא ביום שישי הקרוב ה- 25 ביוני לאורך כביש החוף. הרכיבה מאורגנת על ידי ישראל בשביל באופניים

מאת: מערכת שוונג

7 ימים אחרי פטירתו של איש הברזל, שניאור חשין ז"ל, מארגנים 'ישראל בשביל האופניים' רכיבת מחאה לאורך כביש החוף, בקריאה למקבלי ההחלטות לסלול שבילי אופניים בטוחים במקביל לכבישים בין עירוניים. יותר מ-700 תושבי האזור ועובדי אזור התעשייה בהרצליה חתמו על עצומה הקוראת להסדרת שביל אופניים בטוח בין הרצליה לתל-אביב.

יותם אביזוהר, מנהל עמותת ''ישראל בשביל אופניים'', אומר שהגיע הזמן שמקבלי ההחלטות יבינו שרוכבי האופניים לא שקופים ושהגידול המבורך במספר רוכבי האופניים צריך להיות מלווה בפיתוח תשתיות בטוחות לרכיבה ובקמפיינים שיגבירו את המודעות של הנהגים ושל הרוכבים עצמם.

הרכיבה תצא מרמת גן, מגבעתיים, מהרצליה ומתל אביב לכיוון צומת גלילות כאשר הרוכבים ירכבו עם סרטים שחורים לזכר ההרוגים, לאורך כביש החוף (מצידו הבטוח, המערבי, של מעקה הבטיחות) על תוואי מוצע לשביל אופניים בטוח שיחבר את רשת שבילי האופניים של תל אביב לזו של הרצליה. נקודת הכינוס המשותפת היא ברחבת החנייה של אולמי "איצטרובל" צומת גלילות - רחוב יוניצמן תל-אביב, בשעה 10:00. (ליד צומת הקאנטרי-קלאב בגלילות) ניתן להגיע עצמאית ברכב, החנייה חופשית ובשפע. מסלול ההפנינג הוא רכיבה מעגלית של כ-4 קילומטרים מתל-אביב להרצליה ובחזרה לנקודת המפגש דרך רחוב יוניצמן ,"הצוק" ,דרך המרינה ,ודרך העפר לאורך כביש 2.

לאלו המעוניינים להגיע למקום הכינוס באופניים ברכיבה משותפת מקום המפגש יהיה:
תל-אביב : 08:30, כיכר רבין
הרצליה : 09:00, רחבת הספורטק, פארק הרצליה מול מתחם הגלגיליות
רמת השרון : 08:30, כיכר העצמאות רח אוסישקין פינת ביאליק
רמת גן : 08:30, כיכר אורדע, ביאליק פינת הרואה, יציאה בשעה 09:00

פרטים נוספים באתר של 'ישראל בשביל אופניים'.

כתבות קשורות:
Comments