רמה"ש: ביהמ"ש אישר להמשיך בביצוע שבילי האופניים בדרך השרף

פורסם: 30 באוג׳ 2010, 4:09 על ידי: Sustainability Org
נכתב ע"י מערכת The pulse    ראשון, 29 אוגוסט 2010 18:33

cinemabikeרמת-השרון: בית המשפט המחוזי דחה (25/08) את הבקשה לצו מניעה כנגד ביצוע העבודות בדרך השרף, וביטל את צו המניעה הארעי שניתן ואשר בעקבותיו התעכב המשך העבודות בכארבעה חודשים- כל זאת תוך שפסק הוצאות משפט בסך 50,000 ₪ 

ביהמ"ש אימץ את רובן המוחלט של טענות עיריית רמת-השרון אותה ייצגו עוה"ד רועי בר וגיא זהר, כי מדובר בעבודות שבוצעו כדין מכוח תכניות תקפות ואף ביקר בחריפות את העותרים אשר הטעו את ביהמ"ש בבקשת הצו הארעי, כפי שצוין בהחלטה. ראש העיר איציק רוכברגר ציין: "חשוב לראות את החלטת בית-המשפט כהישג שמייצג את טובת כלל התושבים בעיר, חבל שביצוע העבודות עוכב במשך ארבעה חודשים לחינם".

עם קבלת ההחלטה של ביה"מ, עיריית רמת השרון המשיכה בעבודות, וביום חמישי (26/08) ראש העיר איציק רוכברגר ומנכ"ל העירייה הרצל נחום יחד עם מנהלי המחלקות השונות בעירייה הגיעו לשטח ועמדו מקרוב על העבודות. עשרות משאיות, טרקטורים ובולדוזרים פשטו החל משעות הבוקר על דרך השרף, לטובת קידום תוכנית הפיתוח והתשתיות להקמת מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, אישרה למתן תוקף את תכנית "דרך השרף" במערב העיר ובכך ניתן למעשה סופית "אור ירוק" להתחלת העבודות בשטח. התכנית עברה את כל ההליכים- כולל שלבי ההתנגדויות ופורסמה (14/09/09) בילקוט הפרסומים ע"י הוועדה המחוזית.מטרת התכנית: סלילת כביש שישרת את תושבי רמת השרון ושיקשר בין צומת הראשונים לאזור הסינמה-סיטי, זאת לצד עבודות פיתוח שתוכננו באזור זה מכבר מכוח תכניות קודמות, שיכללו סלילת שבילי הליכה, שבילי אופניים ועוד, לרווחת התושבים.

צו המניעה עסק בעבודות להקמת שבילי רכיבה על אופניים ושבילי הליכה מרווחים שיהוו גם מחסום ויזואלי ואקוסטי בין הדרך המתוכננת למגורים הסמוכים. מסלולי ההליכה בדרך השרף, יהוו המשך של מסלול צעידה באורך של כ-שלושה קילומטרים בשדות הירוקים של מערב הישוב (יתחילו בשרף, יתפתלו צפונה ויתחברו לרח' ז'בוטינסקי), שיהפוך במהרה לאטרקציה בקרב התושבים, משפחות וילדים.

במסגרת התכנית החדשה תבנה אף מדרכה עם סוללה מגוננת, שתשמש כחיץ ירוק לצד פתרון אקוסטי וכמו כן יוכשרו כיכרות חדשים בצמתים במטרה למתן את מהירות התנועה לאורך הציר, לצד עבודות פיתוח ותשתיות באזור, עבודות גינון, תאורה ועוד.

התכנית החדשה תוכננה עם צוות מומחים מהטובים בארץ וכבר זכתה לברכות חמות גם ממשרד התחבורה והמשרד לאיכות הסביבה שהגדירו את התכנית כ"דרך ירוקה" שתשפר את איכות חיי התושבים.התכנית תוכננה מתוך התחשבות מקסימאלית בתושבים הגרים לאורך הציר וקודמה במסגרת פעילות של מיטב הגורמים המיקצועיים בתחום: מהנדסי תחבורה, מהנדסי תשתית, מומחי אקוסטיקה, מתכנני נוף וכן מומחים בתכנון שבילי אופניים ושבילי הליכה.

ראש העיר איציק רוכברגר, ציין את החשיבות הרבה שהוא רואה בפסק הדין, שיביא לקידום התכנית ובכך יתרום לרווחת כלל התושבים ברמת השרון. עם זאת, ראש העיר מצר על כך שהנושא נדרש להחלטת בית המשפט, שכן עדיפה תמיד דרך ההידברות ושיתוף הפעולה בין הצדדים ומצר על עיכוב העבודות במשך כארבעה חודשים- עיכוב שגרם נזקים ניכרים לעירייה ולתושביה.

לכתבה באתר ThePulse
Comments