בעקבות תאונות האופניים הוקם ועד פעולה של רוכבי כביש

נשלח 1 בספט׳ 2011, 6:35 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 1 בספט׳ 2011, 6:37 ]

בחודשים האחרונים הקימו רוכבי האופניים ועד פעולה שמטרתו להגביר את בטיחותם. בעקבות התאונה הקטלנית שהתרחשה אתמול בבוקר (שלישי) קוראים חברי הועד לנקוט בצעדים מיידים למען בטחון הרוכבים

תאריך: 31/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בחודשים האחרונים הקימו רוכבי האופניים ועד פעולה שמטרתו להגביר את בטיחותם. בעקבות תאונות דרכים נוספת בה נפגע רוכב כביש נוסף באופן אנוש, קוראים חברי הועד למקבלי ההחלטות להפגש עם נציגי הרוכבים ולנקוט באופן מיידי בפעולות שיגבירו את בטיחות הרוכבים, כבר מחר בבוקר ומבקשים מהנהגים – קצת יותר זהירות ועירנות. גם לנו יש משפחות שרוצות אותנו בבית בשלום.

רכיבת אופניים ספורטיבית הפכה בשנים האחרונות לבילוי פנאי של עשרות אלפי אנשים בישראל. רבים מהם רוכבים לשם הנאה, שמירה על הבריאות ושיפור הכושר הגופני במסגרת אימונים לתחרויות, ביחידים ובקבוצות. בין הרוכבים בני נוער אך רובם בוגרים, בעלי משפחות. לרכיבה בכביש יש גם אופי שיקומי ונכים רבים ובהם נכי צה"ל מוצאים בה דרך לחיזוק גופם ונפשם כחלק מתהליך השיקום.

לצערנו הגידול בענף לא לווה מעולם בפיתוח תשתיות מתאימות, בהצבת תמרורים מתאימים לאורך ה הכבישים הבין עירוניים ובקמפיינים שמטרתם הגברת בטיחות הרוכבים. עמותת 'ישראל בשביל האופניים', ארגון רוכבי האופניים הגדול בישראל' בו חברים מעל ל 25,000 רוכבים לקחה על עצמה לפעול, בתאום עם איגוד האופניים ואיגוד הטריאתלון לשיפור הבטיחות של רוכבי הכביש בישראל ולקידום תשתיות מתאימות לרכיבה.

נושא רכיבת הכביש העממית והתחרותית בישראל עולה לכותרות בעיקר כאשר מתרחשות תאונות קטלניות. ועד הפעולה מאמין שיש להביא לשינוי במודעות הציבור ובתרבות הנהיגה ולהעלות את המודעות לצורך בשמירת מרחק מרוכבים, בקרב נהגים.

אידוב תורן- רכז ועד הפעולה להגברת בטיחות הרוכבים אמר: "הגיע הזמן שמקבלי ההחלטות יפעלו בצורה אמיתית להגן על הרוכבים בישראל. בצעדים פשוטים, שעלותם זניחה אפשר להגביר משמעותית את בטיחות הרוכבים, כבר מחר בבוקר. הכתובת על הקיר: אם מקבלי ההחלטות ימשיכו לא לעשות כלום, הרוכבים ימשיכו להפגע. אנחנו קוראים לנהגים, שלהם אנחנו לא תופסים מקום חניה, שאותם אנחנו לא תוקעים בפקקיםף לשמור עלינו. גם לנו יש משפחות שמחכות לנו".

יותם אביזוהר, מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים אמר בעקבות התאונה: "בישראל מאות אלפי רוכבים. בינהם עשרות אלפים הרוכבים לאורך כבישים בין עירוניים. אנחנו קוראים למשטרת ישראל להציב ניידות בכבישים הפופולארים לרכיבה, לחברת הדרכים הלאומית ליישם את ההנחיות לתכנון שבילי אופניים לאורך כבישים בין עירוניים שגובשו בחודשים האחרונים, כבר בתקציב 2012 ולרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, לקדם קמפיין שיגביר את המודעות של הנהגים לשותפיהם הדו גלגלים. עם תום פגרת הכנסת נקדם הצעת חוק להגברת בטיחות הרוכבים המבוססת על הניסיון המוצלח מחוקים דומים בעולם שתחייב נהגים בשמירת מרחק מינמאלי של 1.5 מ' מרוכבי אופניים, תחייב נהגים פונים במתן זכות קדימה לרוכבים."
 
Comments