רוכב אופניים תובע: נפצעתי בגלל רשלנות של עיריית ת"א

פורסם: 15 בפבר׳ 2011, 0:35 על ידי: Sustainability Org

רוכב אופניים שנפצע בהתנגשות עם רוכב אופניים אחר בפארק הירקון הגיש תביעה נגד עיריית תל אביב: נפצעתי בגלל רשלנות של העירייה

רועי צאיג | 15/2/2011 8:16
תגיות: רכיבה על אופניים, תביעה, עיריית תל אביב

עורך דין תובע את עיריית תל אביב: נפצעתי בתאונת אופניים בשל רשלנותכם. על פי התביעה, שהוגשה השבוע בבית משפט השלום בתל אביב, בנובמבר 2005 רכב עורך הדין על אופניו בפארק גני יהושע בשעות הערב, כאשר באותה תקופה נערכו בפארק עבודות שיפוץ, כגון התקנת שבילים ועמודי תאורה.
שביל אופניים
שביל אופניים צילום: רויטרס

בגלל החשכה לא הבחין עורך הדין ברוכב שהגיח מולו על אופניו והתנגש בו. תוצאות התאונה היו קשות: בין השאר נגרמו לו שברים בעצמות הפנים, בארובות העין ובשיניים. בעקבות הפגיעה נותח התובע בפניו כבר באותו לילה בהרדמה כללית, ולמחרת נותח שנית בשיניו.

על פי התביעה, מאז התאונה הוא סובל מ"אי סימטריה בפנים, כאבים בשני פרקי הלסת בכל פתיחה של הפה, המתגברים בזמן לעיסת מזון ופיהוק, לא יכול לחתוך מזון עקב חוסר שן קדמית עליונה ונמנע מאוכל קשה". כמו כן, לעורך הדין נקבעו 20 אחוזי נכות בעקבות הפגיעה בלסתותיו ועשרה אחוזי נכות נוספים בשל הפרעה תפקודית של פרקי הלסת ושרירי הלעיסה.
"לא דאגו לתאורה מספקת"

כעת תובע עורך הדין, באמצעות עו"ד עופר בן חיים, פיצוי מעיריית תל אביב. "התאונה נגרמה בשל רשלנותה של העירייה", נטען בתביעה, "אשר בין השאר, העמידה לרשות הציבור שבילי אופניים לא בטיחותיים, לא דאגה לתאורה מספקת במקום התאונה, לא הציבהשלטי אזהרה מפני הסכנה, לא נקטה אמצעים מתאימים למניעת התאונה, לא נהגה כפי שעירייה הייתה נוהגת בנסיבות המקרה".

 
מעיריית תל אביב נמסר: "התביעה הנ"ל נגד העירייה לא מוכרת, אולם במידה והיא אכן תוגש, היא תטופל בהתאם לנוהל זה".

לכתבה באתר nrg
Comments