רוכבי אופניים נהנים מהכרמלית בחיפה

נשלח 19 בנוב׳ 2011, 11:19 על ידי Sustainability Org

השנה החולפת עמדה בסימן שינוי חיובי בחיפה בנוגע ליחס לרוכבי האופניים בעיר: הכרמלית מקבלת בברכה רוכבי אופניים. עד לשינוי זה, מי שרצה לקחת עמו אופניים בכרמלית נאלץ להוציא מראש אישור ממשרדי הכרמלית, דבר שמנע ממבקרים ותיירים שאינם שוהים באופן קבוע בחיפה ליהנות מאמצעי תחבורה זה.

לאחר מאבק של חבר מועצת העיר זאב סילס ופעילי "חיפה בשביל אופניים”, לא רק שהכרמלית נפתחה באופן חופשי לרוכבים, אלא שגם הותקנו בה שני מתקנים להצבת האופניים בזמן הנסיעה, בקרון העליון. הרוכבים גילו עד מהרה את היתרון הגדול של רכיבה במורד הכרמל והתפנקות בדרך חזרה בכרמלית (דבר החוסך טיפוס של 280 מטר אנכיים…). כיום ניצבות הרשויות בפני "בעיה” -- בשעות השיא מגיעים לעיתים יותר משני רוכבים בו זמנית לכרמלית, כך שהמתקנים הקיימים אינם מספיקים.

באביב שחלף נערכה רכיבת מאסה קריטית חגיגית ממרכז הכרמל בדרכי נוף יפות במורד עד לכיכר פריז, משם חזרו הרוכבים מעלה בכרמלית. זאת כדי להעלות את המודעות ליתרון של הסעת אופניים בכרמלית.צפו בסרטון שנערך על ידי HaifaTV:
 
 

כמו כן לפניכם גלרית תמונות ובה תמונות הרוכבים ברכבת התחתית של חיפה, והאופניים במתקן בימים של "טיפוס” שגרתי.

מי מכם ש”חושש” שעליה בכרמלית היא סוג של עצלות, יכול להירגע -- בינתיים הכרמלית נסגרת כל יום בעשר בערב וסגורה לחלוטין בשבת, כך שיש די הזדמנויות לדווש במעלה הכרמל.

Haifa_Carmelit_Bicycle-P1520289.jpg
Haifa_Carmelit_Bicycle-P1520282.jpg
Haifa_Carmelit_Bicycle-P1520284.jpg
 
Haifa_Carmelit_Bicycle-P1520290.jpg
 
Haifa_Carmelit_Bicycle-P1520291.jpg
 
Haifa_Carmelit_Bicycle-P1570131.jpg
 
Comments