שבילי אופניים בדרום - "סינגלים חדשים" לאוהבי שני הגלגלים

נשלח 18 במרץ 2011, 3:24 על ידי Sustainability Org

השבוע החלה בנייתו של סינגל צוקים בדרך לאילת ובחבל עדולם, בשפלת יהודה יחנך ביום שישי סינגל קנים

17/03/2011 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס

צוקים
סוללים את סינגל צוקים בדרך לאילת – צילום: רשות הטבע והגנים
הבנייה של סינגל צוקים שהיא כולה נעשית על ידי רוכבי אופניים מתנדבים ביוזמת רשות הטבע והגנים, החלה השבוע והסינגל עתיד להיות חלק משביל ישראל באופניים.

בחבל עדולם, "סינגל קנים" החדש שהוכשר לאחרונה על ידי הקרן הקיימת לישראל (קק"ל) ייחנך ביום שישי הקרוב. הסינגל מהווה תוספת של כ-20 ק"מ לסינגל עדולם הקיים שהוא אחד השבילים הפופולאריים בארץ שמושך אליו מדי שבוע המוני רוכבים.

בדרך לאילת באופניים

עדולם
רוכבי אופניים בפארק עדולם – צילום: גידי בשן, קק"ל
גיוס אוהדי רכיבה על אופנים לסלילת השביל החדש נעשה מבין אלה שביקרו בתערוכה BIKES2010, ועתה החלה העבודה הקשה. מאתר הסלילה של סינגל צוקים מדווחים שיש, כן יש עבודה, יש הווי, יש אוכל ואפילו לינה משותפת והרצאות על שמירת טבע בערב, לפני השינה.

לדברי רשות הטבע והגנים המארגנת את המיזם, הרוכבים מוכנים להשקיע למען הרכיבה. הרשות גם מזהירה מפני הנזקים שיכולים להיגרם לטבע מרכיבה לא אחראית בשטח מחוץ לשבילים המסומנים. לאחרונה מוסרים כי חלה בארץ תנופה גדולה בתחום רכיבת האופניים בטבע.
סינגל חדש ב"ארץ האופניים" בשפלת יהודה

אילת
שביל ישראל לרכיבה על אופניים מתחיל בדרך לאילת – צילום: רשות הטבע והגנים
"סינגל קנים" החדש הנקרא על שם חורבת קנים בה הוא עובר, חוצה את פארק עדולם ממערב למזרח. למכירים את השטח, השביל החדש מחבר את גבעת ישעיהו לתל עדולם ולחורבת בורגין ובעתיד הוא מתוכנן לסגור מעגל חזרה לצומת גבעת ישעיהו.

אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל אומר: "פתיחת היערות לפעילות של פנאי ונופש לציבור היא חלק מהתרומה של קק"ל לפיתוח תיירות אקולוגית. מזה 10 שנים מכשירה קק"ל מאות קילומטרים של שבילי אופניים ביערות ובשטחים הפתוחים העומדים לרשות הציבור ללא כל תשלום".

לכתבה באפוק טיימס
Comments