לראשונה: "שירה על הדרך" גם על שבילי אופניים

פורסם: 18 ביוני 2012, 13:34 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 ביוני 2012, 13:35 ]
מאת אלמוג כהן, ע. דובר עיריית תל אביב, 18/6/2012
 

השנה לראשונה נכתבו שירים במסגרת פרויקט "שירה על הדרך" גם על שבילי אופניים, אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מהמרחב העירוני. זאת כחלק ממדיניות העירייה להעלות את המודעות לשימוש באופניים כאמצעי תחבורה ירוק המשמש חלופה לרכב הפרטי. השירים נכתבו לאורך שבילי אופניים בשדרות רוטשילד, שדרות ח"ן, שדרות מלכי ישראל ורחוב אבן גבירול. לצד השירים הודגש סימון ההפרדה בין שבילי האופניים למדרכות להולכי רגל. השירים שנכתבו על השבילים הם: "פרש" מאת חיים נחמן ביאליק, "הרקפת" מאת לוין קיפניס ו"בוא אלי פרפר נחמד" מאת פניה ברגשטיין. בתהליך הצביעה נעשה שימוש בחומרים מתכלים.

 
 

 

נזכיר כי העירייה סללה בשנים האחרונות למעלה מ-120 קילומטר של שבילי אופניים, ובכך ניצבת תל אביב-יפו כעיר עם רשת השבילים הגדולה והמקיפה ביותר בישראל. בשנים הקרובות צפויים להתווסף לרשת זו עוד עשרות קילומטרים של שבילים ברחבי העיר. יחד עם מערך השכרת האופניים "תל אופן" הפכה תל אביב-יפו לעיר ידידותית לאופניים, בהם ניתן להשתמש למגוון שימושים באופן יום-יומי: לעבודה, ללימודים, לקניות, לחוגים ולשעות הפנאי. 

 

לצד זאת, מקיימת העירייה פעילויות חינוך והסברה במטרה להגביר את המודעות בקרב התושבים והמבקרים בעיר ליתרונות השימוש באופניים ולתשתיות העומדות לרשות הרוכבים, וכן על מנת להטמיע כללים לרכיבה בטוחה.

 

"שירה על הדרך" הינו פרויקט ייחודי לעיריית תל אביב-יפו הנערך זו השנה השמינית, במסגרתו מוצגים במרחב הציבורי בעיר שירים ממיטב השירה העברית. השבוע עלו 65 שירי ילדים מאוירים בשדרות המרכזיות ברחבי העיר תל אביב, בתחנות אוטובוסים ועל גבי משאיות אשפה.  

 

לדברי פרופ' זהר שביט, יוזמת פרויקט "שירה על הדרך" ויועצת ראש העירייה לענייני תרבות, "מדי שנה מוקדש הפרויקט לנושא מסוים. השנה בחרנו בשירת ילדים בשל המקום החשוב שלה בעולם הילדים והמבוגרים כאחד. השירים שיוצגו במרחב הציבורי מעודדים לא רק חוויה אינטלקטואלית, אלא גם חוויה רגשית. שירים כמו: "למה לובשת הזברה פיג'מה" של ע. הלל, "מה עושות האיילות" של לאה גולדברג, "מיכאל" של מרים ילן-שטקליס או "הילדה הכי יפה בגן" של יהונתן גפן, מלווים אותנו מאז ילדותינו וממשיכים ללוות אותנו כשאנו הופכים הורים; אין ספק שהמוסיקה המתנגנת באוזנינו, כשאנו קוראים אותם, מעצימה את החוויה."

 
מקור: עיריית תל אביב
Comments