מיזם מקלחות לרוכבי אופניים ייחשף באירוע סובב תל אביב

פורסם: 22 בספט׳ 2010, 15:30 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 29 באוג׳ 2012, 11:27 ]
22/9/2010, הודעה לעיתונות מטעם עמותת 'ישראל בשביל אופניים'
 
המקלחות יוצבו בכיכר המדינה ויאפשרו לציבור הרחב והרוכב להתקלח בתום הרכיבה. במסגרת המיזם, הנהנה מהתמיכה של עמותת ישראל בשביל אופניים  מציעים היזמים להציב באזורי תעסוקה מקלחות שישרתו את הרוכבים לעבודה. עלות השימוש במקלחות סמלית. בנוסף, תציב דן בכיכר המדינה, בעקבות הודעת שר התחבורה על תמיכתו בהסדרת העלאת אופניים גם לאוטובוסים העירוניים- אוטובוס ראשון עם מנשא קדמי לאופניים, הממתין לאישור משרד התחבורה.
 
למיזם שותפה חברת "סניטציה" המספקת מקלחות ושירותים מודולאריים ועמותת ישראל בשביל אופניים הפועלת לקידום תחבורת אופניים בערים.
 
ניר בן דוד – יזם ני"ר (נכנסים, יוצאים רעננים!): "מדובר במיזם חברתי-סביבתי, ראשון מסוגו בישראל, המעודד את העובדים לרכב לעבודה ולהשאיר את הרכב בבית. כך המעסיק מצמצם את הוצאות חניה ואחזקת הרכב ונהנה מעובד בריא יותר, מאושר יותר ופרודוקטיבי יותר , המדינה נהנית משיפור איכות האוויר, הפחתת הגודש והפקקים. המיזם מאפשר לחברות וארגונים רבים לייצר פתרון של "מחר בבוקר" ללא צורך בהשקעות, בשבירת קירות ובעיצוב מחדש של סביבת העבודה. אנחנו נציע מנויים מוזלים לחברות וארגונים ומאמינים שהביקוש יצדיק את ההשקעה".
 
יותם אביזוהר – מנכ"ל עמותת 'ישראל בשביל אופניים': "בסקר רוכבים לעבודה שיזמנו, במטרה לבדוק מהם החסמים שמונעים כיום מרבים לרכב לעבודה ציינו 43% מהמשיבים שהיעדר מקלחות במקומות העבודה מהווה עבורם חסם משמעותי. למעלה מ-83% מאלו שמעוניינים להגיע לעבודה באופניים, מציינים את המקלחות כגורם חשוב ו/או "תנאי בל יעבור" כדי שיבחרו באופניים כאמצעי להגעה לעבודה בתדירות של לפחות פעם בשבוע. אנחנו מאמינים שלמיזם של ני"ר יש הצדקה כלכלית וכי עשויה להיות לו תרומה משמעותית לקידום הרכיבה לעבודה".
 
אמיר ניסים - רכז צוות אופניים ותחבורה ציבורית בעמותת 'ישראל בשביל אופניים': "לשילוב של האופניים והתחבורה הציבורית חשיבות גדולה. אנחנו מקווים שבעקבות הנחיית שר התחבורה, בפגישתו עם נציגי ישראל בשביל אופניים ביום שני 20.9 להסדיר את העלאת האופניים לאוטובוסים העירוניים, יאומצו המנשאים הקדמיים המשמשים בהצלחה מאות חברות אוטובוסים ברחבי העולם. אנחנו מברכים על הנכונות של חברת דן, שתפעיל את המטרונית בחיפה, לאמץ גם שם הסדרים שיאפשרו לחיפאים רבים, לקצר מרחקים ועליות ולהעלות את האופניים למטרונית ובכך תצטרף לחברות האוטובוסים הבין עירוניות המאפשרות להעלות (בחינם) אוטובוסים לתא המטען ולרכבת ישראל שהתחייבה על פיילוט להעלאת אופניים לרכבת, שאמור להתחיל בחודשים הקרובים".
 
לפרטים נוספים:
ניר בן דוד 050-7262725  nir.mitkalhim@gmail.com
יותם אביזוהר – מנכ"ל ישראל בשביל  אופניים  054-4792153   israel@bike.org.il
 
קישורים רלוונטים נוספים למה לרכב לעבודה באופניים?
למה לרכב על אופניים - ההיבט הבריאותי   
למה לרכב על אופניים - ההיבט הסביבתי
למה לרכב על אופניים - חסכון כספי לעובד, למעסיק, ולמדינה 
כמה CO2 חוסכים ברכיבה לעבודה על אופניים?
 
ישראל בשביל אופניים פועלת לקידום תרבות אופניים ותחבורת אופניים בישראל.
העמותה זכתה ב'גלובוס הירוק' לשנת 2008 על הצטיינות בפעילות למען הסביבה
Comments