ראשל"צ: אושר תקציב לתכנון שביל האופניים במזרח ובמרכז עיר

פורסם: 14 בדצמ׳ 2012, 11:32 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בדצמ׳ 2012, 11:33 ]
אושר תקציב בסך של 700 אלף ₪ לתכנון שביל האופניים במזרח ובמרכז עיר
מאת: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון, 16 ינואר 2012

נוסף לשביל בן 8 ק"מ שנסלל במערב העיר בהשקעה של 9 מיליון ₪, תסלול עיריית ראשון לציון שביל אופניים נוסף בן 7.5 ק"מ במזרח ובמרכז שיתחבר לשביל המערבי בהשקעה של 14 מיליון ₪; כעת, הפרויקט צובר תאוצה נוספת- מועצת העיר אישרה תקציב של כ-700 אלף ₪ לצורך תכנון השביל המזרחי שעבודות סלילתו יחלו בקרוב

מועצת עיריית ראשון לציון, אישרה באחרונה, תקציב של כ-700 אלף ₪ לצורך שלב תכנונו של שביל האופניים שיעבור במזרח ובמרכז העיר. למעשה, בימים אלו מתכננת עיריית ראשון לציון את שביל האופניים השני שיבנה במזרח העיר, נוסף לשביל שנסלל במערב העיר. את הפרויקט תבצע העירייה באמצעות החברה הכלכלית בהשקעה של כ- 14 מיליון שקלים. אורכו של מסלול האופניים במזרח העיר יהיה 7.5 ק"מ. המסלול יתחיל בסמוך לשכונת צוריאל (כביש 18), ימשיך לרחוב חנה ומיכאל לוין – יגאל אלון – שדרות נים – הרצל – תש"ח – רמז – רוטשילד ויתחבר למסלול המערבי שמתחיל בתחנה המרכזית החדשה וממשיך עד לחוף הים.

שבילי האופניים בעיר נסללים במסגרת תוכנית אב עירונית שנבנתה על ידי מנהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון. התכנית מתווה ומסרטטת רשת שבילי אופניים הפרוסה על פני כל העיר ומחברת את חלקה המזרחי עם חלקה המערבי של העיר, כך, למעשה מסייעת באיחוד שני חלקיה של העיר-אתגר אליו נדרשו מחברי תוכנית המתאר של העיר ראשון לציון. התוכנית נערכה תוך התחשבות בבטיחות, נוחות ורציפות לטובת רוכבי האופניים.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"חשיבותו של הפרויקט היא אדירה! התושבים יוכלו להקיף את העיר בשל החיבור בין השביל המזרחי לשביל המערבי. לרשות התושבים תעמוד האפשרות לרכוב במסלול מהנה מחלקה המזרחי של העיר ועד לחלקה המערבי ביותר-חוף הים. עיריית ראשון לציון משקיעה משאבים אדירים במסלולי האופניים העירוניים מתוך ההבנה שעלינו לספק לתושבים את כל התנאים לחיים איכותיים, ספורטיביים, ירוקים ובריאים".

המסלול המזרחי ייסלל נוסף למסלול במערב העיר, שאורכו 8 ק"מ, ועלות הקמתו 9 מיליון שקלים. המסלול נמצא בשלבי ביצוע סופיים באזור חוף הים ועבודותיו צפויות להסתיים בעוד כחודש.

יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר:"מתוך ההבנה כי הביקוש למסלולי אופניים הולך וגדל מבצעת החברה הכלכלית את פרויקט סלילת השביל הבינעירוני הארוך ביותר, לטובת בטיחותם ורווחתם של רוכבי האופניים המקצוענים והחובבניים. היעד הוא להציב את ראשון לציון במקום הראשון בתחום של שבילי האופניים ואני מאמין שנצליח להגיע אל היעד בקרוב מאד".

עבודות בניית המסלול במזרח העיר יחלו בעוד כחודשיים ויארכו כשנה. 

לכתבה באתר עיריית ראשון לציון


כתבות קשורות:

עיריית ראשון לציון תקים מסלול אופניים במזרח העיר בהשקעה של 14 מיליון שקלים

מחפשים דרך: מתי נוכל לרכוב על אופניים מעיר לעיר?

מה מציעות הערים השונות לרוכבי האופניים בישראל?

ועכשיו, גם ביבנה: פיילוט העלאת אופניים לרכבת

אושר תקציב לתכנון שביל האופניים במזרח ראשל"צ

ראשל"צ: שבילי רכיבה מהאגם עד הים

Comments