ספורט בדיאטה - חובה. 10 עצות להתמדה באימון

פורסם: 18 באוק׳ 2013, 9:57 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 באוק׳ 2013, 9:57 ]
לרשום את האימון ביומן, להתחייב בקול רם בפני המשפחה ולנצל כל 15 דקות פנויות - התמדה יומיומית בפעילות גופנית תעשה נפלאות לדיאטה שלכם ולחיטוב הגוף. איך עושים את זה בלי להישבר? כתבה שלישית בסדרה שעוזרת להגיע אל משקל היעד בלי לסבול
יעל דרור  פורסם:  14.10.13

כדי לרזות, לשמור על המשקל החדש ולשפר את הבריאות לאורך זמן, חשוב לשלב פעילות גופנית באופן קבוע בסדר היום. לא משנה באיזה סוג תבחרו לעסוק - העיקר להתמיד לאורך זמן. 

איך תצליחו להתחיל לעשות ספורט ולא לנטוש אחרי זמן קצר? נסו את עשר ההצעות הבאות כדי לזכות בתוצאות ניכרות לעין:

1. הכניסו את הפעילות ללו"ז השבועי

רשמו את זמן הפעילות הגופנית מראש ביומן והקפידו לפנות לכך מקום כמו כל פגישה חשובה אחרת. אם לא מתחייבים מראש ורושמים,  רוב הסיכויים שזה לא יקרה. 

2. אל תוותרו על הפעילות בשביל אחרים

קל לנו לוותר על זמן הפעילות שלנו כשמישהו אחר צריך את עזרתנו. התייחסו לזמן הפעילות הגופנית כאל פגישה עם רופא מומחה שחיכיתם לה הרבה זמן, וקבעו את שאר הסידורים לשעות שלפני הפעילות או אחריה. 

3. הירשמו לחוג

התחייבות לחוג או לשיעור שמתקיימים בשעה וביום מסוימים יכולה להיות דרך טובה להתמיד בספורט. אי היכולת שלנו לבטל ברגע האחרון תעזור לנו להיכנס לרצף של פעילות קבועה. 

4. התחייבו בפני מישהו אחר

נסו לקבוע את הפעילות עם חבר, שכן או בן משפחה. גם אם לא תצאו בסופו של דבר יחד החוצה לעשות ספורט, יהיה קשה לכם לבטל את הפעילות לאחר שהתחייבתם בקול רם בפני אדם אחר. 

5. תנו זמן לגוף "להוריד חלודה"

התחייבו לפחות לשלושה-ארבעה מפגשים רצופים של פעילות גופנית לפני שאתם שוקלים לוותר. נכון, הגוף כואב ולא בהכרח נהנים בהתחלה, אבל חייבים לקחת בחשבון שלגוף לוקח זמן להיכנס לכושר ולהיפטר מה"חלודה" אחרי תקופה ארוכה ללא ספורט.  

כדי להגיע לשלב שבו נרגיש שיפור ואפילו נהנה, צריך לתת לגוף כמה אימונים שבהם נחרוק שיניים ונתרגל למאמץ. 

צילום: shutterstock
נסו לקבוע את הפעילות עם חבר, שכן או בן משפחה (צילום: shutterstock)

6. הנמיכו ציפיות

השינויים בגוף בעקבות פעילות גופנית לוקחים בדרך כלל כמה שבועות. אל תצפו לראות מיד גוף חטוב, גם אם אתם משקיעים הרבה באימונים. קחו נשימה ארוכה והיו סבלניים עד שתראו את התוצאות. 

7. אפשר לעשות ספורט בכל מקום

כל פעילות גופנית חשובה ונספרת במכלול הקלוריות היומי. עלו במדרגות במקום במעלית, לכו ברגל במקום לנסוע במכונית, זוזו יותר בבית כדי לקחת פריטים מחדרים אחרים - הכל נספר! 

8. גם פעילות קלה חשובה

אם אתם גרים או עובדים בבניין רב-קומות, נסו להיעזר במדרגות כדי לבצע פעילות יומיומית (לפחות בדרך למטה). אל תזלזלו בפעילות כזאת, גם אם היא קלה ולא מסובכת לעשייה. 

9. כל זמן פעילות נחשב

אם לא מסתדר לכם בלו"ז לבצע פעילות גופנית של חצי שעה ויותר, אל תתעקשו. מחקרים מהשנים האחרונות מראים שגם הקפדה על 15 דקות הליכה רצופה ביום מגדילה בשלוש שנים את תוחלת החיים. מכאן, שגם אם אין לכם זמן לאימון ארוך - אין סיבה לוותר על הכל מראש. נצלו את זמן הפעילות העומד לרשותכם. 

10. אל תעלו על המשקל

לעתים בתחילת האימונים נראה דווקא עלייה במשקל במקום ירידה, ולעתים המשקל תקוע אף על פי שמרגישים את ההיקפים מצטמצמים. מה עושים? פשוט לא נשקלים. ההפחתה בשומן הגוף לא נמדדת במשקל אלא באחוזי שומן, לכן חשוב להפסיק להישקל כדי למנוע תסכול. במקום זאת, עקבו אחר השינויים בגופכם באמצעות הבגדים. 

הכותבת היא דיאטנית קלינית ופיזיולוגית M.Sc, מנהלת תחום התזונה מרכז רפואי "מדיקס" בתל אביב


לכתבה באתר ynet

Comments