"המדרכות נכבשות על-ידי רוכבי אופניים"

פורסם: 31 במאי 2014, 3:06 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 31 במאי 2014, 3:07 ]
בכנס השדולה לתחבורה בת קיימא שנערך בכנסת, טענו נציגי הולכי הרגל כי יש לאכוף את החוק האוסר רכיבה על המדרכות - "העיריות פה לומדות לייצר נכים על המדרכה". ח"כ משה פייגלין: אופניים חשמליים זו זוועת עולם.
ynet, 27/5/2014

משרד התחבורה השקיע 40 מיליון שקלים בסלילת שבילי אופניים וכיסה כך את רוב הבקשות שהוגשו על-ידי רשויות מקומיות. כך אמרו היום (ג') נציגי משרד התחבורה בכינוס השדולה לתחבורה בת קיימא. ח"כ דב חנין, מיוזמי החוק לעידוד רוכבי אופניים עליו חתמו בינתיים 43 ח"כים, טען לעומת זאת כי ההתנגדות לחוק נובעת מחשיבה אנכרוניסטית וצרה, וכי על הציבור להפעיל לחץ מסיבי על מקבלי ההחלטות ושר הפנים.  

יו"ר השדולה, ח"כ תמר זנדברג, אמרה בכינוס כי "על כל הגורמים להפנים כי שבילי האופניים אינם קישוט אלא תשתית תחבורה עירונית לכל דבר". עוד אמרה כי תקדם הצעת חוק חדשה הקובעת כי על נהג מכונית לשמור מרחק של לפחות מטר וחצי מרוכבי אופניים, וכי שמירת המרחק תהיה באחריותו הבלעדית.

ח"כ משה פייגלין הצהיר על עצמו בכינוס כי הוא "פריק של אופניים", וציין כי לאופניים אין מה לחפש על הכביש כל עוד אין מסלולים נוספים. "הסטטיסטיקה היא קטלנית כשמדובר באופני כביש. במקום שאין כבר את התשתית, אין לאופניים מה לחפש, לא על המדרכה ולא על הכביש". פייגלין כינה בנוסף את האופניים החשמליים "זוועת עולם. הרשויות מתעוררות מאוחר מדי ומאוחר מדי. הם מסכנים את עצמם ואת הולכי הרגל גם על המדרכה וגם על הכביש. הצעתי שיתייחסו לזה כאופנוע".

נציגי הולכי הרגל שנכחו בכינוס, מחו על הפגיעה בהם על-ידי רוכבי האופניים, ואי אכיפת החוק האוסר על רוכבי אופניים לנסוע על המדרכות. לדבריהם, "המדרכות שייכות להולכי רגל על פי חוק ולפי ההיגיון, אך נכבשות על-ידי גורמים שלא אכפת להם מרווחת ההולכים".

לכתבה באתר ynet

ישיבת השדולה לתחבורה ברת קיימא בכנסת. צילם: ערן שחורי
ישיבת השדולה לתחבורה ברת קיימא בכנסת. צילם: ערן שחורי

Comments