טל מור הורשע בדריסתו למוות ובהפקרתו של רוכב האופניים שניאור חשין

נשלח 27 בספט׳ 2011, 3:45 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 27 בספט׳ 2011, 3:55 ]

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע את מור בכל העבירות שיוחסו לו; "מור לא אמר אמת ולעיתים נלכד בשקר ממש", אמר השופט

27/9/2011, מאת תומר זרחין
 
 

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע היום (שלישי) את טל מור, בדריסתו של שניאור חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין. מור הורשע בכל העבירות שיוחסו לו ובהן הריגה, הפקרה, נהיגה תחת השפעת משקאות אלכוהוליים, החזקת סם, ונהיגה בלי רשיון ובלי ביטוח.

השופט כספי קבע בפתח הדברים כי התרשם לרעה מאמינותו של מור "הן ביחס להרגלי השתיה שלו, הן לגבי השימוש בסמים בערב האירוע ובכלל". לדברי השופט, מור "לא אמר אמת ולעיתים נלכד בשקר ממש ומתוך נסיון נואש לחלץ עצמו אחז בתרחיש דמיוני, כלומר בגרסת הגנה שלא מתיישבת עם ממצאים בשטח".

על פי כתב האישום, בשעת בוקר מוקדמת ביוני בשנה שעברה, נסע מור בכביש 5 במהירות של כ-80 קמ"ש, שם התנגש בחשין, שרכב על אופניו בעודו לבוש חולצה צהובה זוהרת ומצויד בפנסים מהבהבים על אופניו. בעקבות הפגיעה הוטח חשין על מכסה המנוע, משם אל השמשה הקדמית ומת במקום.

עוד נטען בכתב האישום כי מור לא עצר לברר את מצבו של חשין לאחר הפגיעה או להגיש עזרה והמשיך בנסיעה רצופה לביתו. כשהגיע לביתו כיסה את השמשה הקדמית של הרכב במגבת שחורה. מאוחר יותר התקשר לסוכן הביטוח שלו ואמר לו כי החליק עם הרכב ופגע בעץ. במאפרת רכבו נמצא חצי גרם חשיש.

השופט דחה את בקשת הפרקליטות לעצור את מור עד תום ההליכים, וקבע כי הוא ישאר במעצר בית עד אחרי החגים, ולאחר מכן יתייצב למעצר.

 

טל מור בבית המשפט
טל מור בבית המשפט. צילום: קידר ניר
 


כתבות קשורות:
Comments