פרויקט חדש בת"א: מעודדים תלמידים לרכב על אופניים

פורסם: 23 בינו׳ 2011, 6:15 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 בדצמ׳ 2012, 8:21 ]

פרויקט חדש של העירייה יעודד רכיבה בקרב תלמידים בעיר על ידי שיעורים, תחרויות והקמת מתקני אופניים בבתי הספר

עינת טורס | 21/1/2011 9:08
תגיות: תל אביב, רכיבה על אופניים

תכנית חדשה לעידוד רכיבה על אופניים בקרב תלמידי בתי הספר בעיר יוצאת לדרך. כחלק מהמדיניות העירונית לעידוד רכיבה על אופניים מקדם מינהל החינוך העירוני תכנית שתתמקד בתלמידי כיתות ז' עד ט', ובמסגרתה יתקיימו פעילויות שונות בנושא, כגון העברת מערכי שיעור בנושא אופניים.
שביל אופניים בטיילת להט בתל אביב
שביל אופניים בטיילת להט בתל אביב צילום הדמיה: עיריית תל אביב

זאת תוך הדגשת היתרונות ברכיבה, תחרות כתיבת סלוגנים בנושא רכיבה על אופניים, שיעורי חינוך גופני שיתמקדו בהכרת שבילי האופניים הסמוכים לבתי ספר ומתן דגש על היתרונות הבריאותיים בשימוש בהם, וקיום כנס שנתי של מובילות ירוקה בבתי ספר שיוקדש לעידוד רכיבה על אופניים.

על פי סקר שימושי אופניים, שנערך לאחרונה על ידי המרכז למחקר כלכלי-חברתי בעיריית תל אביב, בשש השנים האחרונות חל גידול של 53 אחוז במספר רוכבי האופניים בעיר.

נתוני הסקר מצביעים על כך שכיום לכ-45 אחוז מתושבי העיר יש אופניים, עלייה של כ-12 אחוז מאז שנת 2007. במרכז העיר עלה השימוש באופניים ל-15 אחוז , מה שממצב אותם ככלי תחבורה אלטרנטיבי מוביל.

בסקר נמצא גם כי בבתי הספר העירוניים חל גידול של אחוז וחצי במספר התלמידים המגיעים לבית הספר על אופניים והוא עמד בשנת 2010 על חמישה אחוזים.

המטרה: להכשיר עוד שבילי אופניים

בתחילת העשור, עם סלילת שבילי האופניים הראשונים בעיר, נסללו כמה שבילי פיילוט באזורי בתי ספר כמו עירוני ה', עירוני ז' ביפו ואליאנס, וכיום ניתן לראות אופניים רבים קשורים לגדר בית הספר.

בפרויקט החדש נערך מיפוי של מספר התלמידים הרוכבים לבית הספר ויותקנו מתקנים לקשירת אופניים בבתי ספר שבהם אין כיום מתקנים.

על הפרויקט להקמת מתקני האופניים אחראית חברת אחוזות החוף, שעל פי התחייבותה תפרוס בשלב הראשוני כ-200 מתקני אופניים חדשים בבתי הספר ברחבי העיר. מלבד המתקנים, אחראית החברה לסלילת כ-40 קילומטרים משבילי האופניים בעיר, חלקם סביב בתי ספר.

"פרויקט שבילי האופניים הוא אחד הפרויקטים החשובים והמרכזיים ביותר בעשייה של אחוזות החוף בחמש השנים האחרונות, לא פחות חשוב מפרויקטים של מאות מיליוני שקלים, אומר יו"ר אחוזות החוף עופר שחל. "במקביל אני עומד להוביל השנה מהלך כולל לבידול שביל האופניים מהמדרכות ומודעות רוכבים על מנת למנוע סיכונים".

יעדה הנוכחי של העירייה הוא המשך הכשרת שבילי אופניים מעבר ל-100 הקילומטרים הקיימים כיום, כאשר התכניות העירוניות לשנת 2011 כוללות המשך סלילת שבילי אופניים ברחוב פנקס, דרך נמיר, דרך קיבוץ גלויות ורחוב משה דיין והתחלת הקמת שבילים חדשים בטיילת הרברט סמואל, ברחובות ז'בוטינסקי, שלמה המלך ועוד.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
חוקרים: ילדים קטנים שולטים טוב יותר במיומנויות טכנולוגיות מאשר ב-"כישורי חיים"
מישהו לדווש איתו: ילדים ואופניים - המדריך המלא
Comments