מהפכת האופניים בתל אביב יפו: מ-1.1.12 – תל-אופן יומי ושבועי

פורסם: 20 בדצמ׳ 2011, 15:05 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 בינו׳ 2012, 13:40 ]
מאת: זוהר סוסנקו, עיריית תל אביב
 
בטקס שהתקיים היום ביפו, הודיעה ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, כי בפתחה של שנת 2012 יפתחו כל 140 התחנות של תל-אופן להשכרה יומית ושבועית: "אנחנו הופכים את העיר לעיר של אופניים. יש לנו כמעט 150 תחנות פעילות. מספר הנסיעות גבוה משציפינו ואחוז הוונדליזם נמוך משציפינו. זו הצלחה גדולה, פרויקט שמאפשר כמעט בחינם להסתובב בעיר שטוחה וקטנה, בה מכל מקום אפשר להגיע לכל מקום בחצי שעה וליהנות מכל מה שהעיריה הזו מציעה"
מימין: יותם אביזוהר מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים, רון חולדאי ראש עיריית תל אביב, איתן מרום, ארנולד וולקוביץ'
התמונה באדיבות עיריית תל אביב, צילמה: ענבל לויתן קראוס
 
בטקס השתתפו (בין השאר):
-  המנוי החרוץ ביותר של תל אופן - איתן מרום, תושב תל אביב ששכר עד כה 800 פעמים אופניים מתחנות תל אופן השונות בעיר (יותר ממאה השכרות בחודש). הוא סיפר כי: "חייתי בניו יורק, והתרגלתי לסאבווי, ומבחינתי האופניים זה התחליף האולטימטיבי, אין פקקים  ואין זיהום, העיר מרושתת בשבילי אופניים, יש מזג אוויר נעים ולא צריך יותר מזה. אני משתמש באופניים לכל ההתניידות שלי –לעבודה, לדייטים, לחדר כושר וליוגה"
-   המנוי המבוגר ביותר של תל-אופן, ארנולד וולקביץ', תושב העירבן 83, שאמר: "אני מאוד שמח על הפרויקט הזה, רכשתי מנוי לתל-אופן כדי לאמן את הרגליים ברכיבת אופניים, לקראת חופשת הסקי הקרובה שלי באירופה".
-   מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים, יותם אביזוהר, שאמר: "אין לנו ספק שהמחיר האטרקטיבי יקרוץ לתיירים הרבים שנהנים ממזג האוויר החורפי-שמשי התל אביבי. תל-אופן הוא פתרון בריא, ידידותי לסביבה ויעיל ביותר להתניידות בעיר הגדולה"
 
צילמה: ענבל לויתן קראוס
 
סוגי מנויים 
רכישת המנוי היומי והשבועי מתבצעת באמצעות כרטיס אשראי בכל אחת מתחנות ההשכרה – בכל רכישה ניתן לרכוש עד ארבעה מנויים.
עלות המנוי היומי - 14 שקלים, השבועי - 60 שקלים ומנוי בסוף השבוע – 20 שקלים.
 
תשלום שעתי לכל מנוי: חצי שעה ראשונה חינם, חצי שעה שנייה ושלישית 5 ₪ לכל חצי שעה, כאשר לאחר מכן התעריף עולה בהדרגה. במקרה של אי החזרת אופניים יחויב המנוי בקנס מדורג.
 
רכישת מנוי שנתי מתבצעת באמצעות כרטיס אשראי במוקד השירות בעירייה ובמוקד הטלפוני *6070 בעלות של  240 ש"ח לתושב העיר ו-280 ש"ח למנוי רגיל.
 
עם סיוםשלבים א' ו-ב' של פתיחת תחנות האופניים ופתיחת האפשרות להשכרה יומית ושבועית, מתבצעת בימים אלו בעירייה עבודת מטה לבחינת פתיחתן של 50 תחנות נוספות להשכרת אופניים ברחבי העיר.
 
עד כה נרשמו לשירות תל-אופן 12,400 מנויים יומיים, אשר מבצעים כ5,000 השכרות ביום.
 
מקור: עיריית תל אביב

כתבות קשורות:
Comments