"תל אופן", האופניים להשכרה בתל אביב לא יופעלו ביום כיפור

נשלח 3 באוק׳ 2011, 8:18 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 3 באוק׳ 2011, 12:07 ]

הסיבה היא היעדר האפשרות להעסיק מוקדנים ולהעביר אופניים בכלי רכב במהלך הצום

3/10/2011, מאת דניאל שמיל

עבור אנשים רבים, יום כיפור הוא הזדמנות לרכוב על אופניים בחופשיות, ללא חשש ממכוניות. אולם, שירות השכרת האופניים של תל אביב, תל אופן, פירסם הודעה בדף הפייסבוק שלו לפיה השירות לא יופעל במהלך יום הכיפורים.

הסיבה לגזירה, היא היעדר האפשרות להעסיק מוקדנים ולהעביר אופניים בכלי רכב במהלך הצום. לפי ההודעה, "יום הכיפורים הוא יום מיוחד המייחד את מדינת ישראל מכל האומות והוא יום אחד בשנה בו באופן וולונטרי עם ישראל לא נוסע ברכב. מוקד שירות הלקוחות יפסיק לעבוד 3 שעות לפני כניסת הצום. שירות ההשכרה יופסק שעתיים לפני תחילת הצום וישוב לפעול שעתיים לאחר סיומו".

ההודעה זכתה לתגובות מעורבות בפייסבוק: יש שגילו הבנה - "לאור העובדה שנכון לעכשיו התמיכה במוקדים היא חיונית להפעלת המערך (לצערנו), אני חושב שעל כולנו לקדם בברכה את ההחלטה. אני אישית לא הייתי רוצה להיתקע עם זוג אופניים שאני לא יכול להחזיר לאף עמדה בגלל תקלת חשמל או משהו כזה ואני לא חושב שמישהו כאן חושב שמדובר בצורך כל כך חיוני שיש לשמור אנשים בכוננות במוקד תל-אופן במהלך יום כיפור" כתב פרנקי סימון.

אבל רבים אחרים התקוממו, "איזה הסבר חדש ומרענן לכפייה דתית. נפלא!" כתב 'אבי יו', ואחרים נתנו לשירות את הכינוי -"זה לא פאן". הצעה שעלתה מספר פעמים היא להפעיל את השירות במתכונת מוגבלת, עם השכרה ליום שלם בלבד (וכך לא יהיה צריך להעסיק מוקדנים) ומבלי להפעיל את רכבי השירות.
תל אופן


לכתבה בדהמרקר
 

Comments