תכירו את הסל-אופן: ממוחזר, עמיד וקומפקטי

פורסם: 5 בספט׳ 2012, 21:21 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 בספט׳ 2012, 21:22 ]

יום שלישי 28 באוגוסט 2012 08:00 מאת: אודיה גנור, עכבר העיר

כשהבין שאין לו איך לסחוב את הדברים שלו על אופני תל־אופן, החליט תושב העיר להמציא תיק שיתלבש עליהם בול      

זיו והסל אופן

(צילום: אורן זיו)

אופני התל־אופן של העירייה מצליחים לשרת אלפי אנשים ביום במסעם להגיע מנקודה א’ לנקודה ב’, אבל הם לא ממש עוזרים להם לשנע את הדברים שהם לקחו יחד איתם. נבות זיו, תושב העיר מזה 12 שנה שמחלק עוגות לפרנסתו (דווקא ברכב מקורר), חשב על פתרון לבעיה זו: הסל־אופן.

“כתושב שמשתמש הרבה בתל־אופן ותומך נלהב של הפרויקט שמצמצם את השימוש בתחבורה מזהמת, תמיד הרגשתי שהשירות לא מושלם, כי אין איפה לשים ציוד”, הוא מספר, “כך נולד הרעיון לנסות ולהמציא לתל־אופן תיק. התגובות של הסובבים אותי היו נלהבות והחלטתי ללכת על זה”.

יחד עם המעצב יואב שביט עיצב זיו תיק לתל־אופן. תהליך החשיבה והתכנון התחיל לפני כשנה וחצי, והשבוע הוא החל לשווק את התיקים לאחר שנחתו מהמפעל שמייצר אותם בסין. הסל־אופן מגיע בארבעה צבעים שונים (ירוק, תכלת, אפור, שחור) ובשני גדלים: 20 ליטר, שנמכר ב־50 שקל, ו־28 ליטר, שנמכר ב־60 שקל.

“התיק פשוט מתלבש על מושב התל־אופן”, מסביר זיו, “הוא עשוי בחלקו מחומרים ממוחזרים ועמיד במים. כשמסיימים את השימוש בו הוא מתקפל לגודל קומפקטי ואפשר פשוט להכניס אותו לתיק האישי”. זיו פנה לחברה הכלכלית לפיתוח תל אביב, האחראית על פרויקט התל־אופן, שליוותה את הפרויקט מראשיתו. “קיוויתי שהעירייה פשוט תעניק את הסל למנויים, כאשר מי שיכסה את העלויות תהיה חברה מסחרית כלשהי שתדפיס את הלוגו שלה על הסל”, אומר זיו, אלא שהיוזמה לא יצאה לפועל. למרות זאת, בשניים מסניפי העמותה לתיירות של העירייה (הירקון ויפו) נמכר הסל על ידי עובדי המקום, וזיו מציין כי מספר תיירים כבר רכשו אותו. ניתן גם להשיג אונליין: tiktak-bags.com.


כתבות קשורות:
Comments