התל אביבים עולים על אופניים

פורסם: 30 במרץ 2010, 23:16 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 באפר׳ 2010, 1:25 ]

בשנים האחרונות משקיעה עיריית תל אביב-יפו מאמצים להגדיל את כמות רוכבי האופניים בתל אביב-יפו. סקר חדש מראה כי המאמצים משתלמים וכי ישנה עליה במספר הרוכבים והרוכבות

בין השאר, נסללים שבילי אופניים ברחבי העיר ובחודשים האחרונים מבצעת העירייה מיפוי של מכשולים בשבילי האופניים על מנת להופכם לשימושיים, במקביל לקמפיין הסברתי שנועד להפריד בין הולכי הרגל לרוכבי האופניים בשבילים המסומנים.

רשות התחבורה ערכה לאחרונה סקר נוסף של מספר רוכבי האופניים ב-50 צמתים בכל רחבי העיר, בדומה לסקרים שנערכו ב-2004, 2005 ו-2007. לפי הנתונים, כמות הרוכבים בעיר עלתה בצורה משמעותית, ובצמתים בהם בוצעו שיפורים או הוסדרו שבילים לרכיבה על אופניים ניתן לראות עליה גדולה עוד יותר בין התקופה שלפני השיפור ולאחריה.

העירייה ממשיכה כל העת בניסיונות לשפר ולטייב את הרכיבה על האופניים – בין אם באמצעות מיפוי המכשולים ובין אם באמצעות הקמת פרויקט השכרת האופניים שאושר לאחרונה בעירייה. כבר היום כ-12% מתושבי מרכז העיר מגיעים לעבודתם באופניים. בנוסף, הופקה לאחרונה מפה של שבילי האופניים בה מסומנים כל שבילי האופניים בעיר – קיימים ועתידיים. את המפה ניתן להשיג בבניין העירייה ובמוקדי התיירות השונים.
 

כתבות קשורות:
Comments